Gezinin yıldönümünde polisten Taksim’de çok sert müdahale

by admin | Cumartesi, May 31, 2014 | 842 views

TAKSIM-MUDAHALE-2
Erdoğan, Gezi direnişinin yıldönümünde öyle katı emirler vermiş görünüyor ki, polis bugüne kadar gerçekleştirdiği en acımasız ve vicdan dışı müdahaleyi yapıyor bu ülkenin demokrasi isteyen vatandaşlarına. Ülkeye getirdiğini iddia ettiği “ileri demokrasi” kavramıyla uzaktan yakından bağdaşmıyor tabii, bu durum.. ve işin garip ve acı tarafı herşey bütün dünyanın gözü önünde oluyor.

Hatta öyle ki bu arada CNNTURK’ün yabancı muhabiri bile göz önüne alınıyor.


Bugün “TÜRK” POLİSİ baskıya ‘dur’ diyen, özgürlük ve umutu yeşerten Gezi’nin 1. yılında Taksim Meydanı’na çıkmak isteyen gruplara gaz bombalarıyla ve tazyikli sularla müdahale etti.

Gezi direnişinin 1. yıldönümünde . İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere direnişin birinci yılında halk yine sokaklara döküldü.

Taksim Dayanışması, Gezi olaylarının 1. yıldönümü için bugün saat 19.00’da Taksim’de toplanma çağrısı yapmıştı. Çağrının ardından AKP ikinci bir Gezi korkusuyla İstanbul’da OHAL ilan etti.

Alınan talimatlar sonucu emniyet güçleri çok acımasızca müdahale etti. İnsanlar gaz ve plastik mermiler arasında canlarını kurtarmak için ara sokaklara kaçtılar çil yavrusu gibi..

Tabii ki bunlar da tarihe kaydedilecektir hep, daha önceki akıl ve izan dışı olaylar nasıl kaydedilip, bugün meydanlarda seçim propaganda malzemesi olarak kullanılıyorsa, bunlar da mutlaka hatırlanacaktır ileride, insanlara nasıl haşere muamelesi yapıldığı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code