Gezi’yi anma gösterileri ile ilgili olaylar hala devam ediyor

by admin | Pazar, Haz 1, 2014 | 885 views

GEZI-PARKI-ANKARAGezi Parkı olaylarının yıldönümü için insanlar dün sokaklara dökülmüş ve şiddetli polis müdahalesi ile karşılaşmıştı. Söz konusu olayların bugün de devam ettiği öğrenildi. Bildirildiğine göre İstiklal Caddesi’nde polis ve göstericiler arasında kovalamaca yaşanırken Ankara’da da polis müdahalesi başladı.

İstanbul’da Galatasaray Meydanı’nda gözaltına alınan Halk Cephesi üyeleri, İstiklal Caddesi’nde çevik kuvvet otobüsünden kaçınca, hareketli dakikalar yaşandı. Çevik kuvvet ekipleri tarafından kelepçelenerek yere yatırılan eylemciler, tekrar otobüse götürüldü.


Galatasaray Meydanı’nda gözaltına alınan Halk Cephesi üyesi eylemciler, çevik kuvvet otobüsü ile İstiklal Caddesi’nden Taksim’e götürülmek istendi. Ancak bu sırada bazı eylemcilerin otobüsten indikleri görüldü. Eylemcilerin yeniden gözaltına alınmaya çalışılması İstiklal Caddesi’nde hareketli dakikalar yaşanmasına neden oldu. Polis tarafından kelepçelenerek yere yatırılan eylemciler, yeniden otobüse bindirildi. Eylemcilerin bindirildiği çevik kuvvet otobüsü, hızla Taksim istikametine giderek uzaklaştı.

Diğer taraftan, Ankara’daki Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ü anmak için toplanan gruba polis müdahalede bulundu.

Kızılay Güvenpark’ta toplanan gruplar Ethem Sarısülük’ün vurulduğu yere karanfil bıraktı. Polis grupları dağılmaları konusunda uyardı. Yapılan uyarılara rağmen grupların dağılmaması üzerine gruplara tazyikli su ve gözyaşartıcı gaz ile müdahale edildi. Müdahalenin ardından gruplar ara sokaklara dağıldı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code