“Global İlaç Sektöründe” bir Türk firması: Corena

CORENABirçok sektörde know-how bilgisini geliştirmeyi başarmış olan ülkemiz özel kuruluşların çok ciddi katkısıyla sağlık sektöründe de son derece yararlı ve randımanlı hizmetler veren firmalarıyla gurur duyacak seviyeye gelmiştir.

Bu sektörde çok seçkin hizmet veren kuruluşlardan biri de CORENA isimli firmadır. 1998 yılından beri 85 ülkede yaklaşık 300 müşteriye hitap eden CORENA  global bazda hizmet sunarak önemli marka jenerik ilaçların ve tıbbi malzemelerin uluslararası bazda satış ve dağıtımını yapmakta ve gerektiğinde duruma özel çözümler sağlamaktadır.

Firmanın temin ettiği ürünler arasında ayrıca tıbbi ve sağlık kitleri de yer almakta. Bunların arasında ilk yardım malzemeleri ve kitleri de şüphesiz ki bulunmaktadır. Firma bu şekilde bir taratan acil ihtiyaçlara süratle cevap verirken diğer taraftan da daha uzun döneme yayılan gereksinimlere de çözüm getirmeyi amaçlamıştır.

Gerçekten sapmama, mutluluk, tutku, adanmışlık ve mesuliyet Corena’nın var olma prensiplerini oluşturur. Diğer taraftan kuruluşun temel amacı ise, mutlu geleceklere hizmet etmektir. Süratli ve etkin tepki verme sistemi ve performansa verdiği yüksek önem, güvenilirlik sayesinde Corena hizmetlerini ISO 9001 ve Avrupa GDP standartlarına uygun olarak sürekli olarak geliştirmek peşindedir. Firma ayrıca işini geliştirmek için de yeni projeler yürütmeyi hedeflemiş bulunmaktadır.


Corena, jenerik ilaç markaları ve tıbbi malzemelerin uluslararası bazda satış ve dağıtımını yaparken global ve yerel tedarikçi kaynaklarının zenginliği sayesinde “rekabetçi fiyatlarla ilaç tedarik” konusundaki deneyimini avantaj olarak kullanabilmektedir.

Diğer taraftan ise kuruluş “İnsani Yardım Projelerine” de önemli katkılarda bulunabilmeyi hedefleri arasına almıştır ve bu alandaki muhtelif sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde “yardım ve desteğe muhtaç bölgeler” için ilaç ve sağlık malzemeleri tedariki konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Corena yukarıda bahsedilen hizmetleri layıkıyla verebilmek için aşağıdaki belirtilen değerli olanaklarını ve kaynaklarını kullanmaktadır.

İlaç vb maddelerin temini konusunda uzmanlık ve deneyim
Tamamen standartlara uygun hale getirilmiş sistem ve faaliyetler
Ankara’da 2000 m2 alan sahip depo
GDP ve ISO9001 standartlarına tam uyumlu operasyon
Temiz ve hijyen depolama tesisleri (toz ve haşereye karşı korumalı)
Süper izleme ile hatayı asgariye indirme
Elektronik ölçüm olanakları
Hızlı ve uygun maliyetli hizmet
Rekabetçi/uygun navlun seçenekleri
Ürüne göre uygun ihracat ambalaj olanakları
ve düzenli ve istikrarlı kontrol

Firmanın www.corena.com.tr adresindeki web sayfasında daha geniş kapsamlı bilgi bulunmaktadır.

Doğaldır ki bu şekilde kaliteli hizmet verebilen Türk firmaları çoğaldıkça Türkiye’nin prestiji de yurda giren gelir de artacak ve halkımızın ekonomik olanaklarına da önemli katkılarda bulunacaktır. Bu yönde çalışan ve kendilerini geliştiren firmalarımızın çoğaldığını görmek sevindirici bir husustur.

Advertorial

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code