Gözünüz aydın; Otomobiliniz yakında sürücüsüz gidecek

by admin | Çarşamba, May 28, 2014 | 1027 views

GOOGLE-CAR
Teknoloji çok ciddi bir hızla gelişiyor, ilerliyor ve buna en çok katkı veren şirketlerin başında da yazılımcı kuruluşlar geliyor.

Yazılımcı deyince de bu beceriyi kullanarak dünyanın en büyük şirketlerinden biri olma başarısını gösteren GOOGLE firmasından bahsetmemek mümkün mü? GOOGLE’IN en son hamlesi yine insanı hayretler içinde bırakan bir gelişme.. Çok yakın bir sürede yollarda sürücüsüz arabalar göreceğiz.


Evet Google otomobil üretiyor ve kendi kendine gidebilen ilk otomobilinin prototipini tanıttı bile… Şirket, iki koltuklu, direksiyonsuz ve tamamen kendi kendine giden elektrikli otomobilini görücüye çıkarttı…

Söz konusu otomobilin iki koltuğunda rahat oturulabildiği ve tek bir düğmeye basılarak otomobilin hareket ettiği bildiriliyor. Saatte 40 kilometre hız yapabilen Google otomobilinin içinde saat, derece ve varış saatini göstern bir dijital gösterge olduğu belirtildi. Google’ın ilk otomobilinin görüntüsü Smart ile oyuncak otomobillerin bir karışımı olarak değerlendiriliyor.

Şirket yaptığı açıklamada, prototipin ardından 100 test otomobili üretileceğini açıkladı. Test otomobillerinin başlarda direksiyonlu olacakları ve zamanla kendi kendine gidebilen versiyona dönüştürülecekleri belirtildi. Bu arada yine bir GOOGLE yetkilisi piyasaya sürülecek versiyonu için ortaklarla çalışmaların daha bir kaç yıl süreceğini ifade etmiş bulunuyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code