Gül’den “NET” mesaj: Partime dönüyorum

by admin | Pazartesi, Ağu 11, 2014 | 919 views

ABDULLAH-GUL-12
Kısa süre öncesine kadar “siyaasette kalacak mı, kenara mı çekilecek” tartışmalarına muhatap olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül konuya açıklık getirdi. Gül Çankaya’da basın mensupları ile yaptığı son basın toplantısında “siyasete döneceğini” belirtti ve şunları da ekledi:

“Partime dönüyorum, doğal olan budur”.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya’da basın mensupları ile yaptığı son basın toplantısında siyasete döneceğini belirtti. Gül, “Partime dönmem doğal” dedi.


Abdullah Gül, AKP’nin kuruluş aşamasında rol alan isimlerden biri olduğunu belirterek, görev süresi boyunca herkese eşit davranmaya özen gösterdiğini belirtti. Görev süresi sona erdikten sonra siyasete devam mesajı veren Gül, “Partime dönmem doğal” dedi.

Böylece, gelecekte AKP içinde mutlaka bir güç çekişmesi yaşanacağının da ilk sinyalini vermiş oldu.

Nitekim akabinde mesajlar yayınlanmaya başladı birbirinin ardısıra. Hemen ardından Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik, daha önce 28 Ağustos açıklanan AKP kongresinin, Gül’ün görevi bırakmasından bir gün önceye yani 27 Ağustos’a alındığını söyledi. Uzmanlar bu hamlenin, Gül’ün önünü kesmek olarak yorumlanabileceğini belirtiyorlar.

Diğer taraftan ise Abdullah Gül’ün 26’sında istifa edip genel başkanlık yarışına girebileceği ve böylece Erdoğan’ın işaret ettiği Başbakan adayı konusunda büyük kavga yaşanabileceği belirtiliyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code