Gülen Cemaati’nden siyasi parti geliyor, şimdi de..

by admin | Cuma, Haz 27, 2014 | 869 views

AKP-ISTIFA-VEKIL
Hani “yenilen pehlivan güreşe doymaz” diye bir söz vardır.. Bunu şimdi rahatlıkla Gülen için kullanabiliriz.. Erdoğan’ yıkmak için attığı hiçbir adım kar etmedi.. Bu kadar tapeler Yolsuzluk iddialarına (kimse unutmaz inşallah) rağmen muhterem dimdik ayakta hala ve de bir üst makama soyunmuş vaziyette maşallah..

Tabii bir de “Son gülen iyi güler” diye bir deyiş vardır, dilimizde.. Bakalım bundan bir müddet sonra hangisi doğru çıkacak bu durumla ilgili olarak? Öyle anlaşılıyor ki pehlivan henüz pes etmiş görünmüyor, her ne kadar bazıları “pehlivanın inine gireceğiz” açıklamaları yapmış olsalar da…


Bütün bunları neden mi yazdık? “Fethullah Gülen, (Erdoğan’ın nazik davetini kabul edip) parti kurmaya karar vermiş” haberleri dolaşıyor ortalıkta.. Hatta partinin adı, genel başkanı vesaire gibi ayrıntılar bile veriliyor.. Herhalde ateş olmayan yerden bu kadar da kuvvetli duman çıkmasa gerek..

Fethullah Gülen Hareketi’nin öncülük ettiği yeni merkez sağ parti HAKKA HİZMET PARTİSİ adını taşıyacakmış. Partinin genel başkanlığını ise Prof. Dr. Abdurrahim Karslı yapacak deniyor. Partinin ön çalışmaları AKP’den istifa eden ve içlerinde H. Şükür’ün de olduğu sekiz vekil tarafından yapılıyormuş…

Gülencilerin, önümüzdeki günlerde İçişleri Bakanlığı’na başvuracağı ve evrakların tamamlanması halinde, partinin kurucu genel başkanlığını bir hukukçu olan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın üstleneceği bildiriliyor.

Diğeer bir ayrıntıya göre de İstanbul Çamlıca’daki bir villada buluşarak çalışmaları gözden geçiren partinin yönetiminde, Süleymancılar’ın da yer alması bekleniyormuş. Öyle anlaşılıyor ki bağımsız sekiz milletvekili de 60 ilde örgütlenmesinin tamamlandığı bildirilen HAKKA HİZMET PARTİSİ çatısı altında görev yapacklar..

Ne diyelim.. Hayırlı olsun.. İnşallah Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi Türkiye’ye büyük zarar veren kumpaslar peşinde koşmak yerine bu sefer gerçekte de hakkaniyete ve ülkeye hizmet ederler.. Kuzu postu altında şeytanlık yapmazlar… Belli mi olur? Bir musibet bin nasihata bedeldir, malum….

Editör

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code