Günün ters köşesi: AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan

by admin | Salı, Tem 1, 2014 | 1084 views

ERDOGAN-CB
Şu AKP kurmay (veya daha doğrusu beyin) heyetine alkış tutmamak mümkün değil doğrusu..

Adamlar, her türlü olayı (kendileri için ister olumlu ister olumsuz) lehlerine kullanıp bir tanıtım fırsatı haline getirmekte müthiş bir performansa sahipler.. Hem de yeni değil, yıllardır böyle bu..

İşte şimdi de muhteremin cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklıyorlar .. Bir ihtişam bir debdebe.. Sanırsınız ki Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı filan kutlanıyor..

Neidr bu Allah aşkına yahu? Demirtaş son derece mütevazi bie şekilde adaylığını açıkladı.. Keza, İHSANOĞLU en ufak bir abartı olmakszın durumunu ilan etti.. Bunlarda en ufak bir taşkınlık yok.. Muhteremin adaylığını ilan ederken bu ihtişam debdebeye ne gerek var kardeşim? Bunlar kimin cebinden çıkan parayla oluyor? Evden filan mı getiriyorlar bunlar parayı? Hani İSLAM “israf” denen olaya karşıdır ya.. Buyrunuz sofraya…


Ama bunu “algılama” yeteneğine sahip insanlar lazım ki değerlendirebilsin.. Var mı peki? Vallahi en azından evde oturan % 35 den çok ciddi şüpheliyiz.. Biraz zor bunuların farkındalık seviyesi hakkında olumlu bir kanaat ve hatta en azından ileriye dönük bir umut belirtmek…

Diğer taraftan çok önemli bir husus daha var; Bu muhterem Türkiye’yi yönetimi süresince ve ama bilhassa son döneminde “ONLAR, SİZLER” diye milleti adeta bölünmeye teşvik eden ifadelerin sahibidir.. Üstelik bütün politikasını “kavga, gerilim ve karşı tarafı açık düşürme” üzerine kurmuş olan bir kişi şimdi “BÜTÜN” halkın başı olmaya aday olduğunda ve de buna muhterem halkımız tarafından layık görülürse acaba bu argümanlarını kullanmadan nasıl bir politika güdecek, kendini nasıl anlatacak? İşte bbu gerçek bir merak konusu..

17 Aralık vs gibi çok ciddi suçlamalara maruz kalmış, ama bunlarla ilgili hiçbir aklanma sürecine yeşil ışık yakmamış (veya daha doğrusu yakamamış) bir kişinin de millete nasıl fazilet, dürüstlük sembolü olarak hizmet edebileceği konusunda çok ciddi görüşler her güün muhalefet tarafından tekrar ediliyor ayrıca..

Ne diyelim, her türlü tuhaf gündemi yaşadığımız korku tüneli misali ülkemizde bunu da yaşayıp göreceğiz…

İnşallah ülkemiz için hayırlı olur..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code