Halaçoğlu yeni parti kurulacağını net olarak telaffuz etti

by editor | Çarşamba, Haz 28, 2017 | 637 views

Meral AKŞENER liderliğinde yeni bir parti kurulması uzun süredir bekleniyor ama MHP li muhalifler siyasete MHP’de devam etmek istediklerini belirterek yeni parti sinyali vermekten ısrarla kaçınıyorlardı – hem de geniş halk kitlelerinin bu yöndeki kuvvetli talebine rağmen. Fakat öyle anlaşılıyor ki artık dananın kuyruğu kopmuş vaziyette ve yeni parti kurma zamanı gelmiş bulunmakta. Zira ilk defa bu yönde net bir açıklama geldi muhaliflerden.


T24’ten Hülya Karabağlı’ya konuşan Halaçoğlu, ‘merkez sağ’da yeni bir oluşum gerektiğini, geniş bir kitlenin de parti kurulması arzusunda olduğunu söyledi. “Bu çerçevede bir parti kurulacak” diyen Halaçoğlu, yeni oluşumun kendi tabanlarını ve dışında kalan geniş bir kesimi temsil edeceğini, ‘merkez sağ’daki boşluğu dolduracağını öne sürdü.

Eski MHP’li vekil sözlerini şöyle sürdürdü: “Çalışmalar devam ettiği için benim daha söyleyeceğim bir şey yok. Bir ihtiyaç var Türkiye’de, bu ihtiyaca cevap verecek bir siyasi yapılanma gerekiyor. İnşallah bu gerçekleşecek. Erken seçim falan ne zaman olacağı belli olmaz. Böyle bir oluşum ya erken seçimi getirir ya da 2019’a kadar götürür. Önce fikir birliği geniş bir çerçeve oluşturucak.”

Aşağı yukarı eşzamanlı olarak sirküle edilen haberlerden biri de “Akşener liderliğindeki yeni partide Feyzioğlu da yer alacak şeklindeydi. Genel merkeze alternatif olarak topladıkları tüzük kurultayının mahkemece iptal edilmesinin ardından MHP’li muhaliflerin Meral Akşener liderliğinde yeni bir partide birleşeceği ve partide Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun da yer alacağı öne sürülmüştü.  Haberlere göre Akşener MHP’den ihraç edilen bağımsız vekil Ümit Özdağ ve Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’yla anlaştı. Feyzioğlu’nun yakın çevresi ise “Başkanın adı bu tür haberlerde hep geçiyor ancak böyle bir düşüncesi yok” bilgisini verdi. Bir başka MHP’li muhalif Koray Aydın’ın da partinin ‘A takımı’nda yer almaya sıcak baktığı konuşulurken, Sinan Oğan ve Süleyman Sazak’ın yeni oluşumda yer almayacağı öne sürüldü.

Like it? Share it!