“Halkların kan kardeşliğinde” ölümüne kankayız

OPINION-2FACEBOOK ortamında takip ettiğimiz kalemi kuvvetli “fikir sahibi” insanlardan biri içinde bulunduğumuz gerçekleri çok da sivri bir şekilde anlatan bir yazı yayınladı. Kendi izniyle burada yayınlıyoruz. Adam olan veya en azından böyle bir umut taşıyabilenler okuyup da birazcık uyansın diye. Kalemine sağlık Deniz Hanım.

(Not: Bu yazı  keşke bir tek kisinin bile kafasında soru işareti olusturabilse, o bile kardır. Zira, KARANLIĞA HIZLA YUVARLANIYORUZ)

“Halkların kan kardeşliğinde” ölümüne kankayız
YAZAR: DENİZ KILIÇ

“Suriye sinirindan mayin temizledik, siniri actik, ortaligi karistirdik. Simdi duvar oruyoruz bilmem kac milyona… Bir tasta kac kus? Her sey cebe dayali hırsların neticesi!.. Aksini iddia eden var mi

Ulkeyi bolmek kazanc kapisi, Ortadogu’yu karistirmak kazanc kapisi
Terorist beslemek kazanc kapisi; uyusturucusuyla, silahiyla,
Mayin temizletmek kazanc kapisi, Duvar ordurmek kazanc kapisi…


Yetmez ama, ki yetmiyor da zaten!.. Efendim neymis birtakim cucuk beyinlilere gore; cihat icinmis hep bu sifirlanamayan paralar! Cennet, huri, gilman ya Allah bismillah, paralar cebe eyvallah!..

O cihatinizin mucahitleri karinizi, kizinizi hatta sizi, muhtesem hocanizin tv programlarinda bahsettigi ‘asiri oranda oral seks’e maruz birakacak ey mu’min(!)ler!.. Hic muslumanlik bu degil falan demeyin, insana yansitilan muslumanlik tam da bu! Tarihten beri boyle, as, kes, yagmala, tecavuz et ve yayil!..

Ulkenin geldigi duruma bakin; danisikli dovuslerle getirildigimiz hale bakin! Bir kez daha masaya oturulur pkk ahalisi ile; nasilsa Kurt halkina da baska cikar yol birakmayip toptan teslim edildi orgute, apo da cikarilir, sulh yapilir, ohh miss!.. Pkk ateskes bitti diye aciklama yapmis; sahiden susmus muydu silahlar?! Silahini indiren kimdi? O bolgedeki halkini yillardir koru(ya)mayan iktidarlar, son hamleleri ile zaten teslim etmemisler miydi orgute? Orgut silah mi birakmisti? Sehit haberi gelmiyor diye aldatildi insanlar, mutareke basini yalan haberlerle uyuttu. Tsk trafik kazasi, helikopter kazasi ve intihar rekoru kirdi. Sade halktan gideni bilmiyoruz, asla da bilemeyecegiz en azindan simdilik!.. Mutemadiyen ölüyoruz!..

Neden ölüyoruz? Uyusturucu baronlari ve silah kacakcilari daha cok zengin olsun ve daha cok ölelim diye!.. Yaşamak icin degil, daha cok ölmek icin ölüyoruz!.. Dünya bir avuc insanin himayesinde ve tüm bu savaslar, bu ölümler insan insanliktan ciksin diye!.. O bir avuc insan, zaten hukmettigi insani gönüllü köleler yapsin diye! Bakin etrafiniza, yasaminiz bakin; zaten köleyiz! Yaratilmis hirslarimizin, arzularimizin, reklamlarin, kapitalizmin dolayisiyla emperyalizmin kölesiyiz!

Biz tum dunya milletleri: Oyle bir savasin icine sokulduk ki; katil biz, maktul biz! Hani diyorum ya, en sevmedigim, en emperyalist soylemdir ‘halklarin kardesligi’, diyorum ya hep ‘halklarin KAN KARDESLİGİ’ yaratildi, ölümüne kankayiz!”

DENİZ KILIÇ
FACEBOOK YAZARI

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code