Hanımlar, yaz geçti ama fit kalmaya devam

AEROBIC
Bir yaz mevsimini daha arkada bıraktık acı tatlı anlarıyla..

Çoğumuz elimizden olan fırsatları değerlendirerek bir tatil aralığı yaratmaya çalıştık ve kendimizi plajlara attık..

Tabii bu arada hanımlar için çok önemli olam bir husus plajda nasıl göründükleriydi.. Hatta bunun için önceki kış boyu fitness merkezlerine gidenler, belirli zayıflama ve fit kalma rejimi yapanlar da az sayıda değildi..

İşte şimdi olan oldu, yaz bitti.. Artık nasılsa plaj, deniz filan yok, istediğimi yeer içerim ve istediğim gibi takılırım moduna geçmeyin sakın.. Çünkü kış, sonbahar dediğiniz bir ssat gibi çabucak geçiveriyor ve bir de bakmışsınız ki yaz tekrar kapıda.. Onun için siz siz olun aşağıda yazılanlara dikkat edin lütfen;


“Fit bir vücuda sahip olmayı kim istemez? Yıllara meydan okuyan, yıllara meydan okuyacak olan… Kusursuz vücut hatlarına sahip olmak için elbete çaba sarfetmeniz gerekiyor. Nasıl mı?

Öncelikle motivasyon. Sonra sporla başlangı.. Fitness… Plates.. Ama öyle başlayıp, hafta bir ya da iki defa değil. Hergün düzenli olarak.

Beslenme… Özel beslenme programı uygulamanız gerekiyor. Aur cubur gıdalardan uzaklaşarak bir uzman yardımı alın ve programı uygulayın. Karbonhidratlı ürünleri sadece sabahları tüketin. Sebze ve meyva ağırlıklı beslenin.

İştah kontrolü… Çok mu iştahlısınız? İşiniz zor.. Öğün sayınızı arttırın, tükettiğiniz gıda miktarını azaltın.Ara öğün uygulayın ve bu ara öğünlerde fındık, ceviz gbii yemişleri  tüketin. Bunu haftanın 5 günü yapın. Diğer 2 gün kendinizi ödüllendirin.

Egzersiz yapın. Özellikle sıçrama egzersizleri…  Sıçrama egzersizleri yağ yakımını kolaylaştırıyor…Yoga yapın.

Zayıflatıcı hapların sağlığa zararlarını ilmeyen yok. Asla kullanmayın. Omega içeren bitkisel haplar kullanabilirsiniz.

Her sabah kendinize 5 dakika ayırın ve meditasyon yapın.

Yediğinize içtiğinize dikkat ederseniz, her sabah düzenli spor yaparsanız başaramayacağınız bir durum değil. Önemli olan kararlılık … Fit vücutlar….:) “

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code