Harvard’daki konuşmasında Gül’e şok bir soru yöneltildi

by admin | Cumartesi, May 31, 2014 | 908 views

GUL-HARVARD
Cumhurbaşkanı Gül, Harvard Üniversitesi’nde “Güncel Bölgesel Konular ve Geleceğe Bakış” başlıklı bir panele katıldı. Gül ABD’de oğlunun mezuniyet töreni için bulunuyordu.

Bu arada Harvard Tıp Merkezi uzmanlarından Dr. Emrah Altındiş söz alarak Gül’e kendisini çok zor duruma düşüren birsoru yöneltti. Soru şuydu; “Türkiye’de insanlar ölürken geceleri nasıl uyuyorsunuz? Böyle bir devletin başında olmaktan utanmıyor musunuz?”

Cumhurbaşkanı Gül buna rağmen soğukkanlılığını koruyarak olağan yumuşak geçiş cevaplarından birini verdi konuşmacıya.


Tıp Merkexzi uzmanının sorusu tam olarak şöyleydi;

“Gezi olaylarının yıldönümündeyiz. Geçen sene Nobel ödüllü meslektaşlarımızla Science (Bilim) dergisinde bir makale yayınladık. Sizin başında olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti devletinin 8 vatandaşını öldürdüğünü, 90 insanımıza kafa travması yaşattığını, 9 insanın gözünü yitirmesine sebep olduğunu, binlerce insanı gaza boğduğunu belirttik ve protesto ettik. Fakat Türkiye’de şiddet devam ediyor. Günde 3 kadın öldürülüyor, 4 işçi iş kazalarında katlediliyor. Roboski (Uludere) katliamında sizin başında olduğunuz ordu, 34 kişiyi öldürdü. Siz böyle bir devletin başında olmaktan utanmıyor musunuz? Ellerinizden kan akıyor görmüyor musunuz? Nasıl utanmadan bize burada demokrasi yalanları söylüyorsunuz? Geceleri nasıl uyuyorsunuz? Sizin başbakanınız 14 yaşındaki çocuk için terörist diyor.”

Gül’ise daha önce çeşitli zeminlerde ölenler için üzüntülerini belirttiğini ifade etti. Ayrıca Gezi olaylarının gerçekten çevreci bir protesto olarak başlayıp daha sonra birçok terörist örgüt tarafından suistimal edildiğini de ekledi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code