Havada “erken seçim” kokusu var

by admin | Cuma, Nis 4, 2014 | 1412 views

2014 SEÇİMTarihinde yaşamadığı kadar ağır siyasi tartşma ve çatışmaların içinden geçen ülkemizde sonuçlanan yerel seçimlerden sonra, şimdi de erken seçim belirtileri gelmeye başladı.

Nitekim Başbakan Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi yaptığı basın toplantısında erken seçimle ilgili ‘Erken seçim asla’ ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, toplantıda erken seçim sorularını da cevapladı. Seçimlerin birleştirilmesinin söz konusu olmadığını ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:


“Erken seçim noktasında bizim partimizin ilke kararı vardır. İstikrar nerededir? Buradadır, eğer siz cumhuriyet tarihinde bize kadar 16 ayda bir seçim olmuştur. Böyle bir ülkede istikrar olur mu? Bu ülkeye yatırımcı gelmez. 17 Aralık yapıldı niye? İstikrarı bozmak için. Kaos dediler, gezi olayları bunun için. Niye bizi yıkamadılar? İçten ve dıştan. Tek sebebi istikrar var, güven var. bir anda seçim daha açıklanmaya başladı, piyasalar olumlu tepki vermeye başladı.

Borsa 70’in üzerine çıktı. Faiz düşüyor. MB’de para kurulunu olağanüstü toplar, nasıl Avrupa’da yeni bir ayarlamayı düşünüyorsa, FED’de açıklamasını yapacaktır. MB’de gözden geçirip, bu defa da bunu düşürmesi gerekir. Çünkü faiz düştüğü anda Türkiye’de yatırımcı şevke gelecektir. Daha çok yatırım yapacaktır. Ekonomik olarak gidişatımız gayet iyi şekilde devam ediyor. Erken seçim asla. Bu bizim ilke kararımızdır. Biz işimize bakalım. Yatırımcımız da 2015 haziran’ına kadar bu ülkede seçim yok. Dolayısıyla çalışmalarımıza bu şekilde devam edelim diyecek.”

04.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code