Hiçbir sorumluluk almayıp yalnız ahkam kesenlere

Elin taşın altına girmiyorsa, birileri en tepelere tırmanmak için her şeyi ama herşeyi.. ahlaki veya değil, hukuki veya değil, vicdani veya değil her olanağı kullanırken sen kıçını kumdan kaldırıp da oy sandığının başına gelemiyor ve üstelik binbir türlü mazaret triplerinde seyrediyorsan bunun adına kimse kusura bakmasın ama “VATAN HAİNLİĞİ” derler.. Ondan sonra çıkıp da TWITTER da filan bilgiç, entel, demokrat, ulusalcı, Kemalist filan rollerine soyunmayacaksın.. Önce “MERT” ve fedakar olacaksın.. “Laf ola beri gele” veya “dostlar alışverişte görsün” tipi yurtsever ve demokrat değil..

Var mı etrafta böylesi çok miktarda, bir bakın hele.. Tepemizde tokmakla istibdat (Osmanlıca oldu ama) uygulanıyorken.. Allah korusun milleti birbirine kırdırana kadar da pek durmaya niyet yok gibi görünüyorken (yeter ki birilerinin menfaatlerine halel gelmesin) var mı etrafta bu vahim durumun gerçekten de farkında olup da elini taşın altına sokmaya hazır olan…

İşte bu konuyu FACEBOOK ortamındaki en değerli paylaşımcılardan.. en keskin kalemlerden biri olan Hande Hanım çok gerçekçi ve de vurucu bir şekilde kendine has üslup ile işliyor yine.. Yazdıkları ama esas da tarzı vallahi de keyif veriyor.. Biz de zaman zaman ondan paylaşımları burada yayınlıyoruz.. (tabii ki izniyle)

Editör

HANDE

Hande Ö. Oetterman

Hande Hanım diyor ki;


“En çok bu çaresizlik içinde tepiniyor olmamıza sinir oluyorum, halbuki yok işte gökten zembille bir kurtarıcı inmeyecek, sen ben hiç bir sorumluluk almaz ve uzaktan bakarsak,kendimizi dönüp dönüp sorgulamazsak hiç bir şey değişmeyecek.. Her şey hep daha kötü olacak.

Ne yaşıyorsan bizzat senin seçimin, neyi ne kadar süreyle ve ne derecede yaşayacağın sana kalmış. Sorun sensin çare de sen de..

Fuat Avni ne yazmış mış, yok şimdi de bir kaç gündür bir başka Feto’ cu bombalayıp duruyor twitterda, Önder Aytaç denen cemaat gazetecisi.. Yok efendim Zafer Çağlayan ölmüş müş de saklıyorlarmış, yok efendim birinin hastalığı şu aşamaya gelmişte beklenen son çok yakınmış falan filan.. Apoyla Mudanyada bir restaurant da buluşulmuş,pazarlık orada yapılmış. Yok biri Arabistana 30 milyon dolar cash bulmaya gitmiş,o para gelmezse seçime kadar ekonomiyi ayakta tutamazmış, ama seçim sonrası şöyle olacakmış böyle olacakmış..

Yeter gari. Enough is enough derler İngilizcede… Yeter boğuluyorum artık… Yazılıyor yazılıyor ne değişiyor..

Affedersiniz ama ”at beylik göt beylik” her şey tıkır tıkır ilerliyor.. Olan sadece bizim kafalara oluyor.

Hamur gibi oldu beynimiz be, kim kimdir nedir nooluyor ne demiş diye takip ederken aptala döndük artık.. Eti puf gibi oldu beynimiz..”

https://www.facebook.com/hande.oettermann?fref=hovercard

Teşekkürler Hande Hanım

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code