“Hürriyet ve Demokrasi” kalesi ABD’ de 10 yılda 300,000 cinayet

by admin | Pazar, Oca 3, 2016 | 1337 views

OBAMA-GUNS
Sam Amca’nın “Hürriyet ve Demokrasi” (ve medeniyet) kalesi ABD esasında dünyanın ne vahşi yerlerinden biri. Neden mi? Aşağıdaki rakamlara bakarsanız eğer, yen dünyanın bu emperyalist ülkesinin hala kovboy filmlerinde gördüğümüzden çok da farklı olmadığını düşünebilirsiniz.

Evet birine mi kızdın veya kafan birşeye mi bozuldu? Çek silahı vur.. Hatta hatta aklına eser veya canın çekerse katlşam bile yapabilirsin, bir okula dalıp..

Bunlar maalesef bir film senaryosu filan değil (gerçi senaryo da yaparlar hemen ve de yapıyorlar ya bu vahşi düzenden nemalananlar) gerçekte yaşananlar.. Hepimiz takip ediyoruz TV lardan gazetelerden vs…


Bir bakar mısınız duruma Allah rızası için? Ülkede 2016’nın ilk gününde silahlı saldırılarda 30 kişi ölmül, 75 kişi de yaralanmış.. Evet, öyle bir ülke ki burası son 10 yılda silahlı saldırılarda yaklaşık 300 bin kişi yaşamını yitirmiş.

Bir yandan da Başkan Barack Obama, silahlı saldırılardan kaynaklanan ölümleri azaltabilmek amacıyla silah satışlarına düzenlenme getirmeye hazırlanıyor. Elini biraz çabuk tutsa iyi olur bizce.

İstatistik verilerine göre, ülkede Noel günü ölenlerin sayısı Avustralya veya Birleşik Krallık’ta bir yılda işlenen cinayetlerde ölenlerin sayısına denk geliyor. Ayrıca bu rakam, Avusturya, Yeni Zelanda, Norveç, Slovenya, Estonya, Bermuda, Hong Kong ve İzlanda’da bir yılda işlenen cinayetlerde ölenlerin toplam sayısıyla da aynı.

Diğer taraftan kayıtlar bize şunları da söylüyor; ABD’de 2015’te silahların ateşlendiği 52 binden fazla olay yaşandı. Bu vakalarda 13 bin 312 kişi, yaşamını yitirirken yaklaşık 27 bin kişi yaralandı. “Kitlesel saldırı” olarak tanımlanan en az 4 kişinin vurulduğu 330 saldırı meydana geldi.

Hala ABD’de yaşamak isteyen var mı?

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code