Hürriyet’te önemli görev değişikliği: Berberoğlu gitti

by admin | Cuma, Ağu 8, 2014 | 899 views

ENIS-BERBEROGLUÇok da uzun olmayan bir süre önce ÖZKÖK’ten görevi devralarak Türkiye’nin en önemli gazetesi Hürriyet’in başına geçen Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu’nun görevini bıraktığı haberi alındı. Basın dünyasına bir süredir sızan haberlere göre Berberoğlu’nun son zamanlarda gazetenin patronu Aydın Doğan ile sorunlar yaşadığı belirtiliyo. Bu arada Berberoğlu’ndan boşalan göreve bir müddet için Fikret Ercan’ın getirildiği öğrenildi.


Şimdi doğal olarak bu işte de herhangi bir dış baskı payı var mı sorusu akıllara gelmiş oldu. Zira daha önce Berberoğlu görevini gayet iddialı ve uyumlu olarak olarak yürütüyor şeklinde bir kanı oluşmuştu.

1975 Avusturya Lisesi mezunu. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Ekonometride yüksek lisans eğitimi aldı. Gazeteciliğe 1981 yılında Dünya gazetesinde başladı. CNN Türk ekonomi müdürü, Hürriyet ve Radikal gazetelerinde yazar olarak çalıştı. 29 Aralık 2009 itibari ile Ertuğrul Özkök’ten görevi devralarak Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi. Kendisinin, “Susurluk: 20 Yıllık Domino Oyunu”, “Kod Adı: Yüksekova. Susurluk, Ankara, Bodrum, Yüksekova Fay Hattı” ve “Öbür Türkler” adlı kitapları var.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code