Huzur ülkesi Türkiye’de “gece kundaklamaları”

ISTANBUL-KUNDAKLAMABazılarının kulakları çınlasın “ülkemizin nasıl da ileri demokrasi ülkesi ve huzur dolu bir yer olduğunu” ifade ederken bir dahaki sefere.. Zira pek de öyle görünmüyor. İnanınız ki bundan 10-15 sene önce asayiş çok daha fazla ber kemaldi.

Nitekim, bırakınız güneydoğuda devletin şu andaki son derece umut kıran durumunu, Türkiye’nin göz bebeği İstanbul’da bile eşkiya faaliyet göstermeye devam ediyor. Bunu bize dün geceki olaylar net şekilde teyid ediyor. Çünkü BEYOĞLU ve Küçükçekmece’de park halindeki 20 araç kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı.


Beyoğlu Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Güneş Sokak’ta park halinde bulunan 10 araç saat 02.30 sıralarında kundaklandı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler araçların üzerine benzin dökerek ateşe verdi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri sevkedildi. İtfaiyenin çalışmalarıyla söndürülen araçlardan 8’i kullanılamaz hale geldi. Kısmen yanan 2 otomobilde de hasar oluştu.

Beyoğlu’nda yaşanan kundaklama olayı sonrasında yaşananlar bir vatandaşın cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde araçların alev, alev yanması ve mahallede yaşanan panik görülüyor. Zaman, zaman araçlarda patlamalar meydana geldiği dikkati çekiyor.

Aynı saatlerde Küçükçekmece Cumhuriyet Mahallesi Leylak Sokak’ta park halinde bulunan 10 araç da kimliği belirsiz kişi ya da kilerce ateşe verildi. Araçlardan yükselen alevler bir binayı da tehdit edince büyük panik yaşandı. Yayılan ısı nedeniyle apartmanın dış cephesinde yanmalar meydana gelirken bazı dairelerin de camları çatladı. Kundaklanan araçlar olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu söndürüldü.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code