İETT bu geceden başlayarak kadın yolcuları “güzergah üzerinde istedikleri yerde indirecek

iett-topbas

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çok ilginç bir uygulama geldi . CHP’nin önergesi üzerine Belediye Başkanı Kadir Topbaş bu konuda gerekli talimatı vererek söz konusu uygulamayı bu geceden itibaren başlatıyor.


CHP önerge verdi: Kadınlar için İETT’de yeni dönem…Bu geceden itibaren başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT ile seyahat eden kadın yolcuların güzergah üzerinde durak dışında istediği noktada inme uygulamasının bu akşam saat 22.00 den itibaren başlaması talimatını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB)’nin CHP’li meclis üyesi Esin Hacıalioğlu’nun İBB meclisine verdiği soru önergesi ile gündeme gelen teklif Kadir Topbaş tarafından değerlendirildi. Kadir Topbaş’tan gelen talimatla uygulamanın bu akşamdan itibaren başlayacağı öğrenildi. Topbaş dün bütçe görüşmelerinde kadınların 22.00’den sonra İETT otobüslerinde istedikleri noktada inebilmeleri konusunu desteklediğini belirterek, “İETT Genel Kurulunda uygun görüldüğü taktirde, buna katıldığımı söylemek isterim” ifadesini kullanmıştı.

Bravo demek gerekir Topbaş’a… İşte böyle uygulamalar iktidar partisinin oy arttırmasına vesile oluyor bugüne kadar, eğri oturup doğru konuşmak gerekirse…

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!