İhsanoğlu: Oylar rehin edilirse çözüm aksak topal doğar

by admin | Pazar, Tem 27, 2014 | 912 views

ekmel-bey
Sürecin başlangıcı pek de parlak olmamıştı ama, öyle görülüyor ki Ekmeleddin Bey gerçekten de hergün pozisyonunu daha yukarı çekecek. Zira, çok önemli mesajları gayet doğrudan ve samimi şekilde verebiliyor.. ve de tam da meselenin (çoğunlukla da yaranın) üzerine parmak basıyor..

İşte dün yaptığı toplantıda tam da bu şekilde söylemler kullanan Ekmel Bey çok önemli bir noktayı vurguladı.


İlk turda yüzde 60 oy oranıyla seçimi kazanacaklarına inandığını söyleyen Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, “şu veya bu sebepten” dolayı seçim ikinci tura kalırsa Kürt oylarının önemli bir kısmının da kendisine yöneleceğini öngördüğünü belirrtti.

İhsanoğlu ayrıca dün gerçekleştirdiği Diyarbakır ziyaretine dönerek, “Onlara dedim ki, siyasi pazarlık neticesinde bir çözüm olursa o çözüm topal aksak doğar. Bir müddet yürüyebilir. Kısa bir müddet sonra çöker. Bir siyasi hayati meselede, bu aksaklık, topallık o anlaşmayı çok kısa zamanda bitirir. O siyasi hesapla verilen tavizler çöker, siyasi taviz isteyenler kazanır, bunun başta türlü örnekleri vardır. Siyasi hesap vasıtasıyla oyları kısa vadeli rehin etmemek lazım. Ben bu mesajı verdim, sanırım yerini bulmuştur” diye konuştu.

Görüldüğü üzere tespit son derece açık ve bir o kadar da doğru. Ne diyelim, inşallah doğru söyleyeni dokuz köyden kovmazlar – En azından akıllı adamlar kovmaz ya..

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code