İhsanoğlu’ndan iddialı açıklama: Pazar günü sürpiz var

by admin | Cuma, Ağu 8, 2014 | 816 views

IHSANOGLU-TOBB
Seçime 2 gün kala adaylar oylarını arttırmak için son gayretlerini gösteriyorlar. Erdoğan, devlet imkanlarını kullanarak birgüne birçok aktivite sıkıştırırken, İhsanoğlu’ da önemli toplantılara katılıyor.

Son olarak TOBB’un ekonomi raporu sunum toplantısına katılan çatı adayı, “Pazar günü 1950’deki gibi, 1983’teki gibi büyük sürprizle karşılaşacağız. Bu sürpriz sessiz yığınların oyu olacak” şeklinde iddialı ifadeler kullandı.


İhsanoğlu ayrıca iş hayatıyla siyasetin, ekonomiyle siyasetin birbirinden ayrılmayacağını belirterek, “Türkiye’de içeride huzur olursa, dışarıda itibarı olursa hem içerdeki ekonomik dinamikler rahat bir şekilde işler, pasta büyür, ekmek büyür hem de dışarıyla olan münasebetlerimiz, iş adamlarımız yeni sahalar kazanır, dışarıdan sermaye gelir ve Türkiye gelişir. Ben bu anlayış içerisinde bu yolculuğuma devam ediyorum ve bana Anadolu’da, insanların güvendikleri için oy vereceklerini görüyorum ve aydınlarımızın da vereceğine inanıyorum ve ben biliyorum ki pazar günü Türkiye, bu sandıktan 1950’deki gibi, 1983’teki gibi büyük sürprizle karşılaşacağız. Bu sürpriz sessiz yığınların oyu olacak” diye konuştu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’yla Türkiye’nin İslam dünyası ile ticari münasebetlerin geliştirilmesi konusunda çok işbirliklerinin olduğunu anlatan İhsanoğlu, “Genel sekreterliğim döneminde, İslam dünyası ile ticaretimiz üç misli arttı. Yatırımlar, finansman yatırımları, büyük rakamların Türkiye’ye gelmesi… Körfez ülkelerinde büyük paralar var. Bunlar yer arıyor, yatırım pazarı arıyor. Bunlar yavaş yavaş bize geliyordu, büyük projelere imza atılacaktı.

Ama yine bizim dış politikadaki hamaset ve iç politikaya alet ederek oy toplama gayreti nedeniyle bu yatırımlar kaçtı. Bizim onlara karşı geliştirdiğimiz hakaretamiz sözler nedeniyle çektiler desteklerini. Böyle devam ederse Türk ekonomisinin hali ne olacak? Libya’da başarılı bir politikamız olduğu için müteahhitlerimiz borçlarını hala alamıyor! Suriye gitti, Irak gitti. Körfez olduğu gibi çekti elini, ne olacak? Batı ile olan münasebetlerimiz bu sebeplerden dolayı da etkileniyor. Böyle devam ettiği zaman bizim ekonomimiz iyi bir yere gitmez” diye konuştu.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code