İhsanoğlu’nun adaylığı ve anlama yoksunu gabi CHP düşmanları

by admin | Pazartesi, Haz 23, 2014 | 1045 views

CHP-MHP-EKMEL
Bu kendini bir “nimetten” sayan “KEMALİZM” borazanları ve hizipçiler olduğu müddetçe hiçbir yere varamaz bu CHP…

Önemli bir oranda milletvekili de aynı, yine kayda değer bir oranı bulan destekçisi/seçmeni de aynı..

Bu satırların yazarı TWITTER’ da ulusalcıyız diye ona buna küfreden yeni bitmeler daha babalarının fikrinde bile yokken Kadıköy Maarif Koleji’nde “Gençliğe Hitabe”, Andım ve benzeri “MİLLİ” değerleri ezberleyerek, sindirerek ve gerçek bir vatansever olarak yetişti…

Halen de sözde ulusalcı geçinen birçok yeni yetmeden çok daha fazla vatanını sever ve Atatürk’ün ne kadar büyük bir dahi, komutan ve devlet adamı olduğunun tam anlamıyla bilincindedir.. Onunla gurur duyar.

Şimdi bakıyorum da, ülkenin başında gerçekten de artık insanların dayanma sınırlarını çoktan paramparça etmiş ve ülkeyi hangi istikamete götürmeye çalıştığı konusunda çok ciddi sıkıntılar olan bir kişi var.. Bu şahıs şimdi de gücünü kaybetmemek – hatta daha da perçinlemek – adına bizim sistemimizle hiç alakası olmayan bir “BAŞKANLIK SİSTEMİ” hevesi içinde, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu zorlamaya kararlı…

Böyle bir olasılığın gerçekleşmesi durumunda devamlı olarak halktan “ONLAR, SİZLER” diye bahseden bu kişinin bırakınız Türkiye’yi kucaklamayı, ülkeyi daha da beter kamplara ayırma olasılığı gibi bir risk söz konusu – diyor çoğu uzman ve bilirkişiler..


Böyle bir durumda, CHP içinden (veya tamamen CHP kökenli vs) bir aday çıkarılması durumunda ikinci en büyük muhalefet partisi ve de yükselişte olan MHP’ nin desteğini alamayacağını ve dolayısıyla CB seçiminde hiçbir şansa sahip olamayacağını gören Kılıçdaroğlu bizce son derece mantıklı bir adım atarak MHP’ nin de seve seve destek vermeye hazır olduğu İHSANOĞLU’ nu ortak aday olarak ilan etti.

Ayrıca çok AÇIK ve ANLAŞILABİLİR (her zeka seviyesine uygun) bir açıklama yaparak dedi ki; “Biz CHP’nin Cumhurbaşkanını seçmiyoruz, Türkiye’nin Cumhurbaşkanını seçiyoruz”.. Dolayısıyla MHP nin de oylarını almayı garantileyerek (büyük oranda sanıyoruz ki) ülke için riskli gördüğü rakibi karşısında şansını arttırmayı hedefledi.

İHSANOĞLU, bizim çok entel ve ulusalcı vatansever CHP lilerin hayalindeki portre olmayabilir. Bunu sonuna kadar itirazsız anlayışla karşılarız.. Ama, sanki adam Arabistan tarafından tayin edilmiş veya büyük gerici ve yobazmış filan gibi koparılan bu yaygara nedir Allah rızası için?

Biraz okuyun, bilgilenin ve küflenmiş kemikleşmiş beyninizi açmaya çalışın.. Artıları eksileri terazinin iki tarafına koyun ondan sonra bilinçli olarak konuşun. Sizin, kapıda durup da hiçbir şey dinlemeden “YASSAH HEMŞERİM” diyen cahilden ne farkınız var Allah rızası için?

İşte maalesef bu tutucu cahiller milletvekili ünvanı altında mecliste olabildikleri gibi, binlerce on binlercesi de TWITTER filan gibi ortamlarda “AHKAM” KESİP kompleks kusuyorlar.. Arkadaşlar “İLERİCİ, LAİK, KEMALİST” ya, bu ülkeyi ve de Atatürk’ü gerçekten seviyor olabilmek için yalnızca bu değerlerin olacak ve “AKLIN, MANTIĞIN” GEREKTİRDİĞİ başka hiçbir unsura da rağbet etmeyeceksin… Yahu insan hem söz konusu değerlere inanıp hem de gerektiği yeerde “YİNE ÜLKE MENFAATİ” için birazcık akıl ve sağduyusunu kullanamaz mı? Hani tenkit ettiğiniz yobazlar gibi illaki örümcek kafalı mı olması gerekiyor (ama ters yönde) insanın vatanını sevmesi için?

Bu arada muhterem eski milletvekilleri maşallah toplanıp bu konuda imzayı basmışlar; “İSTEMEZÜK” demişler.. Adları sanları belli.. Twitter’da da bu yazılanları anlama kapasitesinden maalesef yoksun YÜZBİNLER var..

Bu memleketi modern milletler seviyesine bu “TAKINTILI” kapasitesiz insanlarımız çıkaracaksa, vah memleketimin haline. Daha çok talim edersiniz baştaki yöneticiye (ve benzerlerine)..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code