İktidar Fetö’yü kovalamaya devam ediyor; Şimdi de 13,000 polis açığa alındı

polisİktidarın başı sözünü tutuyor ve hükümet Gülen’i “tuvalete” kadar (hatta sonrasında da) kovalamaya kararlı olduğunu gösteriyor. Açığa alınanlar, tutuklananlar, görevden el çektirilenler velhasıl bitmiyor arkadaş.. Amma da derin girmişler bu kişiler devlete meğer… ARKADAŞ SİZ NE YAPIYORDUNUZ bunlar bu haltı yerken, tatilde filan mıydınız, yoksa başka bir parti mi idare (??) ediyordu ülkeyi? Ama nasılsa kolayı var ya; “Milletimden özür diliyorum” de bitsin olay şipşak.. Ne kadar kolay değil mi?


Evet haber şöyle; Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ/PDY soruşturmasında 2523’i amir olmak üzere 12 bin 801 polisi açığa aldı. Bu arada İçişleri Bakanlığı’nda da 37 personel görevden uzaklaştırıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “667 sayılı Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde karaname’nin 2. maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 2523’i amir sınıfı olmak üzere toplamda 12 bin 801 personel görevden uzaklaştırılmıştır” ifadesinde bulunuldu.

Operasyon kapsamında Ankara’da 1350, İzmir 570, Diyarbakır’da 650, Konya’da 203, Bursa’da 267, Nevşehir’de 27, Trabzon’da 31, Aksaray’da 78, Kayseri’de 116, Kocaeli’de 131 ve Hakkari’de 350 emniyet mensubuna görevden el çektirildiği öğrenildi.

Allah gerçekten de bu ülkeyi şer sahiplerinden korusun.

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code