İlkbahar geldi.. Kır düğünleri başlıyor

AKARCA-ONUR-KAFE
İlkbahar yüzünü göstermeye başladı yavaş yavaş.. Yurdun birçok yerinde hayat kıpırdamaya başladı.. İnsanlar şimdiden planlar yaparak yaz tatilini dört gözle beklemeye başladılar..

Bu arada düğün mevsimi de yavaş yavaş açılıyor.. Çiftler ve aileleri heyecan içinde kutlama için planlamalar yapıyor.. Anadolu’da çok daha yaygın olan bir kır düğünü (açıkhava düğünü) geleneği vardır.. Mis gibi havada en mutlu gününü kutlamaktan çok keyif alır insanlarımız..

GUNDENAY-GIRISİşte bu gelenek İzmir’in Seferihisar ilçesinde de oldukça yaygın şekilde görülebiliyor, doğrusu… Nitekim Güzelbahçe (İzmir) – Seferihisar arasındaki yol üzerinde bu tip hizmet veren birçok müessese mevcut…  Ama Seferihisar Akarca sahilinde de oldukça güzel mekanlar mevcut…


Örneğin ONUR KAFE gibi.. Bu tip mekanlar açık hava düğünleri için de hizmet verebiliyor…

ONUR KAFE bir aile (karı koca) tarafından işletiliyor.. Hülya Hanım Hatay kökenli ve yemekleri bizzat kendi hazırlıyor ve Hatay mutfağından müthiş çeşitler tadabilirsiniz.. Lezzet (ve hijyen) arıyorsanız mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz..

GUNDENAY-PLAJ-2Bütün bunları burada haber olarak da yazıyoruz, zira bu satırların editörü de (60 yıllık İstanbullu olarak) şimdi Akarca’da yaşıyor ve bu yörenin ve de mekanın ne kadar da “ÖZEL” bir yer olduğunun o kadar farkında ki …

Bizden söylemesi sizden da araması …

Sevgilerle
Editör

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code