Fuat Avni yine bildi; İktidardan Koza-İpek grubuna operasyon..

KOZA-IPEK
İnanılmaz.. Fuat Avni yine bildi; İktidardan Koza-İpek grubuna operasyon geldi..

İnternet fenomeni Fuat Avni’nin birkaç gün önce Twitter hesabında “olacağını yazdığı” olay bugün gerçekleşti. Fuat Avni bir kere daha olacakları önceden haber vermiş oldu böylece; Öyle görülüyor ki iktidar, “Paralel Yapı” denilen oluşuma ait olduğunu iddia ettiği Koza-İpek grubuna operasyon için düğmeye basmış durumda.. Bakalım olaylar nereye kadar varacak?

Hürriyet’in (ve diğer birçok medya organının) verdiği habere göre Koza-İpek Medya’ya MASAK operasyon düzenledi. Koza İpek Holding’e sabah erken saatlerde çok sayıda polis eşliğinde operasyon başlatıldı. Şirketin üniversitesi İpek Üniversitesi’nde ve Koza İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in Ankara’daki evinde de arama yapılıyor.


Ankara’nın Yeni Mahalle ilçesindeki Koza İpek Holding yönetim kurulu binasına saat 08.00 sıralarında çok sayıda polis ekibi geldi. Çevik kuvvet polislerinin de güvenlik önlemi aldığı görüldü. Televizyon kanalarında yer alan haberlerde, MASAK ekiplerinin Koza-İpek Grubu genel merkezinde arama yaptığı ifade edildi.

Kanaltürk ve Bugün televizyonlarının Ankara temsilciliklerinde de arama yapılacağı ifade edildi.

Şirketin İstanbul’daki birimlerinde herhangi bir gelişme yaşanmadığı ama mali şubeye ait ekiplerin, İpek Üniversitesi’nde de arama başlattığı öğrenildi. Diğer taraftan Koza İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in Ankara’daki evinde de arama yapıldığı anlaşılıyor.

Koza-İpek Holding olarak bilinen grup medya, enerji, madencilik gibi alanlarda faaliyet gösterirken, Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile biliniyor. Grup bünyesinde Koza Altın, Koza Madencilik, İpek Doğal Enerji şirketleri halka açık işlem görüyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code