Irak ve Suriye için tezkere TBMM’ de kabul edildi

by admin | Cuma, Eki 3, 2014 | 1620 views

TBMM-2
Günlerdir meclise gelmesi beklenilen tezkere en sonunda buraya geldi ve milletvekillerinin çoüunluğu tarafından kabul edildi. Böylece hükümet Suriye veya Irak’a asker yollama ve de ülkemizde yabancı kuvvet bulundurma yetkisini almış oldu….

Irak ve Suriye’deki terörist örgütlerden Türkiye’ye yönelebilecek saldırıların bertaraf edilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.


Tezkereye ilişkin görüşmelerin tamamlanmasının ardından, CHP milletvekillerinin oylamanın açık oylama yöntemiyle yapılmasına ilişkin öngergesi iktidar ve muhalefet milletvekillerince kabul edildi.

Daha sonra elektronik cihaz ile yapılan açık oylamaya 396 milletvekili katıldı. Irak ve Suriye tezkeresi, 98 ret oyuna karşı 298 oyla kabul edildi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Tezkere, çözüm sürecini olumsuz etkilemez” dedi.

Yılmaz, Irak ve Suriye Tezkeresi’nin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin ardından, bir gazetecinin sorusu üzerine, “Tezkere, çözüm sürecini olumsuz etkilemez” diye konuştu. “Nasıl olumlu yansır?” sorusu üzerine Yılmaz, “İyi olur, her yerde sulh olur, huzur olur, barış olur” dedi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code