İş dünyasında profesyoneller için vazgeçilmez bilgilenme kaynakları ve faydaları

by admin | Çarşamba, Nis 27, 2016 | 1089 views

CAPITAL-BUYUKAkla gelebilecek her konuda baş döndürücü bir hızla gelişen dünyamızda hiç şüphesiz ki ekonomi ve iş dünyası da aynı hızlı değişime maruz kalmaktadır sürekli olarak. Hele Türkiye gibi henüz gelişmekte olan ülkelerde ise bu değişime doğru yön verebilmek için güvenli, ciddi kaynakların gerekliliği su götürmez bir gerçektir.

Bundan yıllar önce bu kaynaklar günümüzle kıyaslamalı olarak çok daha kıt olup ulaşması da daha zahmetliydi. Bugün ekonomi ve iş dünyasıyla ilgili birçok yayın olduğu gibi aynı zamanda internet ortamı da bu alanda sonsuz bir kaynak olanağı sunmaktadır.

Tabii bu arada şunu da belirtmek gerekir ki gerçekten de düzgün ve doğru bilgiler sunan bu tip kaynaklar günümüzün amansız rekabet ortamında gemilerini yüzdürmeye çalışan işadamları için çok önemli bir araç görevi yüklenebilmektedirler. Diğer bir deyişle bu tip düzgün yayınları düzenli olarak takip edip gerekli bilgilerle donanan profesyonellerin diğerlerine göre işlerinde başarıyı yakalama şansının çok daha fazla olduğu açıktır – aynen pusulaya bakıp hava durumuna göre teknesini hangi yöne götürmesi gerektiğine karar veren kaptan misali.


İşte bahis edilen kaynaklar arasında kendine ciddi bir yer edinmiş olan ve hatırı sayılır bir takipçi grubuna sahip itibarlı bir yayın organı da CAPITAL isimli dergidir. Yaklaşık 23 yıldır iş dünyasına adeta rehberlik eden ve camiada trend oluşturarak arşivlenen bu dergi yenilikçi yaklaşımı, dünya kalitesinde içerik ve özel projeleriyle kuruluşundan bu yana dergicilik sektöründe seçkin markalar arasında en önde yer edinmiştir.

CAPITAL dergisi aynı zamanda internet ortamında capital.com.tr adresinde yayın yapmakta ve önemli bir bilgi kaynağını iş dünyası mensuplarının bir tuş mesafesi kadar yakınına getirerek özellikle profesyoneller için bir nevi hayatı kolaylaştırmaktadır.

Dergiye ve ilgili web sitesine baktığımızda “İş Dünyası, Ekonomi, Piyasalar, Finans, Kobi, Yönetim, Sektörler, Emlak vesaire” gibi alt kategorilerde çok geniş bir bilgilenme olanağı sunduğunu görüyoruz. Tabii ki iş dünyası ile ilgili her türlü haberlerde gerek dergi ve gerek web sayfasında yer alıyor.

Özetle belirtmek gerekirse eskiden çok daha zor olan bir nevi “engin denizlerde pusulasız seyretme” durumu artık günümüzde oldukça yoğun şekilde kullanılan bu araçlar sayesinde işadamı ve profesyonel insanlar için hayatı çok daha kolay hale getirmiş bulunmaktadır. Zaten artık tersi bir durum da düşünmek mümkün değildir, zira rekabet o kadar yoğundur ki bu tip olanakları / aletleri göz ardı eden veya kullanmayan yönetimlerin uzun vadede bunun sıkıntısını çekmeleri kaçınılmaz olmaktadır.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code