Işid daha önce tutsak aldığı Türk şoförleri bıraktı

by admin | Perşembe, Tem 3, 2014 | 962 views

TIRLAR-ISIDMedyanın son dakika haberi olarak bildirdiğine göre IŞİD kaçırdığı ve bir süredir rehin tuttuğu tır şoförlerini serbest bırakmış bulunuyor.

Irak’ta IŞİD tarafından kaçırılıp rehin alınan tır şoförlerinden biri, Hürriyet’e yaptığı açıklamada serbest bırakıldıklarını söylei. BNir tır şoförü, “Şu anda bizi bıraktılar, arabalarımızı elimizden aldılar, Mahmur’a götürüyorlar”  şeklinde ifade kullandı.


Öğrenildiğine göre IŞİD üyeleri sabah saatlerinde ‘’Eşyalarınızı toplayın, sizi bırakıyoruz’’ dedikten sonra Kürt bölgesindeki  Mahmur’a hareket edildi. Şoförlerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve ailelerini de arayarak serbest bırakıldıklarını duyurdukları anlaşıldı.

Diğer taraftan Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin ifadesine göre ise  “IŞİD’in kaçırdığı ve bir süredir elinde rehin tuttuğu Türk TIR şoförleriyle ilgili bazı olumlu gelişmelerin olabileceği bilgisi alındığı ancak henüz Türk makamlarına teslim edilmiş bir şoförün olmadığı” anlaşıldı.

Dışişleri Bakanlığı ayrıca şunları da belirtti: “Bazı olumlu gelişmeler olabileceğini bekliyorduk. Otobüs içinde Kuzey Irak istikametinde oldukları anlaşılıyor. Ancak yanlarında halen IŞİD’ten insanlar var. Türk ilgili makamları şu an için (saat 13.30 itibariyle) kimseyi teslim almış değil. Şoförlere canlı yayında, telefondan bağlanmak son derece riskli. Yapılan bağlantılardan dolayı bazı şeyler aksayabilir.”

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code