Işid’e karşı “hellfire” füzeli insansız hava araçları devreye giriyor

PREDATORIŞİD güneydoğu bölgemizde Türkiye topraklarını vurarak insanları üçer beşer öldürmeye devam ederken Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin adeta çaresiz kalması hiç şüphesiz ki insanlarımızı kahretmekte uzun süredir.

İşin ilginç tarafı son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen FIRTINA OBÜSLERİNİN de bu işe çare olamadığı açık olarak belli olmuş durumda.

Diğer taraftan ise hava kuvvetlerimizi de Suriye üzerinde kullanamadığımız malum çünkü yönetim Rus uçağını düşürttüğü gün PUTİN’ in gazabını üzerimize çekmeyi başardı. Nitekim Rusya hemen akabinde öyle tedbirler aldı ki, Türk uçağı burnunu çıkarsa Suriye üzerinde uçmak için Rus füzeleri tarafından vurulacağı net olarak biliniyor.

Bir de kara operasyonu seçeneği var tabii ki o da çok çok zor zira Işid’ i tepelemek için Suriye’ye girilmesi durumunda tam da bataklığa saplanma olasılığı çok yüksek ve tabii Rusya ile karşı karşıya gelme riski de…


Velhasıl,  Türkiye tam olarak ne kadar fayda sağladığı şüpheli olan Fırtına Obüsleri dışında çaresiz durumda görünüyor şu anda maalesef.

İşte bu konuda değerli gazeteci Deniz Zeyrek’ in haberine göre bu duruma çözüm olarak yeni bir strateji geliştiriliyor – inşallah öyledir ve adam gibi çalışır bu sistem, yani yüzüne gözüne bulaştırmazlar bazıları.

Buna göre “Hükümet, ABD’nin İncirlik’te konuşlandırdığı Cehennem ateşi füzesi yüklü insansız hava araçlarını daha etkin kullanmasını isteyecek.. Ayrıca, ABD’den predatörlerin yanı sıra Yüksek Mobiliteli Topçu Roket Sistemlerinin (HIMARS) Türkiye-Suriye sınır bölgesine konuşlandırılması da talep edildi. Taarruzla sıkıştırılacak IŞİD grupları güneye doğru püskürtülecek ve Kilis’in bataryaların menzilinden çıkması sağlanacak.”

Haydi bakalım bu sefer inşallah başarılı oluruz diyoruz..

Haberin ayrıntıları için TIKLAYINIZ

VIDEO – DRONE & HELLFIRE MISSILES
Videoda görevli ABD subayının çok ilginç ifadesi…

“You do definitely get the sense that YOU’RE SORT OF A GUARDIAN ANGEL … You’re like an eye in the sky.. You’re sort of their third eye.. That’s a really good feeling because (Katiyetle şu duyguya kapılıyorsunuz; Bir nevi koruyucu meleksiniz adeta.. Bir bakıma gökyüzünde bir GÖZsünüz.. Onların – karadakilerin – üçüncü gözü… Bu güzel bir duygu zira ..)

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code