İstanbul-Ankara YHT açılışı 25 Temmuz’a ertelendi

by admin | Salı, Tem 8, 2014 | 1002 views

YHT-ANKARA-ISTANBUL
Yılan hikayesine dönen İstanbul-Ankara YHT açılışının 25 Temmuz’a ertelendiği bildirildi. Açılış daha önce de aksaklık ve hatta kaaza yüzünden birden fazla defa ertelenmişti.


Haber Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından verildi ve kendisine bunun nedeninin sorulması üzerine bakan “Öyle bizim resmi bir açıklamamız olmadı. Öyle bir beklenti vardı. Sonra ben, 11 Temmuz’da açabileceğimizi ifade ettim. Çünkü, hazır testlerimizi bitirdik. O zaman, ’11 Temmuz’da açmayı planlıyoruz ancak Başbakanımızın programı uygun olunca’ demiştim. Şimdi Başbakanımızın illere yönelik programları var. 11 Temmuz’da strateji belgesi açıklanacak. Dolayısıyla Temmuz’un  25’inde açacağız. Eskişehir’de bir organizasyonumuz olacak. Oradan Bilecik ve Pendik’e kadar gideceğiz” diye konuştu.

Elvan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın programına uygun olarak 25 Temmuz tarihine karar verdiklerini belirtti.

Bakan Elvan ayrıca “yüksek hızlı trenin test sürüşü sırasındaki kazasının” sorulması üzerine ise “Önemli bir kaza değil. O kaza ile ilgili de soruşturma başlattım. İhmal varsa, onla ilgili gereğinin yapılması konusunda bir denetim başlattım. Ama o, bizim açılışımızı engelleyecek bir husus değil” dedi.

“Sabotaj şüphesi nedeniyle mi soruşturma başlattınız?” şeklindeki bir soruyu da bakan “Olmaması gereken bir hata idi. O yüzden açtırdım soruşturmayı” şeklinde yanıtladı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code