İstanbul Beyazıt’ta üniversite kampüsünde IŞİD çetesinden saldırı

ISID-CETE-ISTANBULAdım adım en sonunda bu noktaya da geldik..

İktidar habire ve bol bol demagoji yaparken “Mahalle baskısı mı var.. Bu güne kadar yaşam tarzınıza mı karıştık.. Bunlaar münferit olaylar” filan diye, İstanbul Beyazıt semtinde İstanbul Üniversitesinde yine iğrenç bir olay gerçekleşti; IŞİD sempatizanı (veya taraftarı) olan ve tekbir getiren yüzleri siyah maskeli bazı “tipler” kampüste IŞİD’e karşı stand açan öğrencilerin masasına sopalarla saldırdı.


Kendilerine Müslüman Gençlik diyen 15 kişilik IŞİD yanlısı grup İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde IŞİD karşıtı pankart asan bir gruptan afişin kaldırılmasını istedikleri ve bunların verdikleri 15 dakikalık süre dolunca öğrencilere çivili sopalarla saldırdığı iddia edildi. Yaşanan saldırı sonrasında bir öğrencinin başından yaralandığı bildirildi.

Saldırganlardan gözaltına alınanlar olduğu belirtiliyor.

Olayın ardından üniversite öğrencileri bina dışında toplandı. Fakülte önünde toplanıp pankart açan yaklaşık 200 kişilik grup bir süre slogan attı. Yapılan basın açıklamasında ise “20 kişilik güruh, yüzlerinde siyah maskelerle, ellerinde çivili sopalarla bizlere saldırdılar. Bu yapılan saldırı sadece üniversite öğrencilerine değil, halkların kardeşliğine, barışa ve demokrasiye yapılmıştır. Bulunduğumuz bütün alanlarda mezhepçi, ırkçı zihniyete karşı halkların kardeşliğini savunmaya, barışın sesini yükseltmeye devam edeceğiz” denildi.

Aşağıda ilgili iğrenç olayla ilgili video linkleri vardır.

İLGİLİ HABER VE VİDEO

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code