İşte “fazilet” örneği: Feribot kazası Güney Kore BB’nı istifa ettirdi

by admin | Pazar, Nis 27, 2014 | 2550 views

GÜNEY KORE FERİBOTUMalum, daha çok yakında bir deniz kazası oldu ve Güney Kore’ye ait bir feribot garip bir şekilde yan yatarak battı. Tabii ki bu kaza birçok cana mal oldu ve büyük yankı getirdi.

Bu arada bize göre oldukça ilginç bir durum ortaya çıktı; Feribot  faciası nedeniyle yoğun eleştiriler alan Güney Kore Başbakanı Chung Hong-won istifa ettiğini açıkladı


Güney Kore Başbakanı bir basın toplantısı düzenleyerek istifa kararını bizzat duyurdu ve şöyle dedi: “Görev başında kalmam ülke yönetimine yük olmaya başladı”. Bildirildiğine göre Başbakan, kaza sonrası kurtarma çalışmalarının yavaş ilerlediği gerekçesiyle kayıp yakınlarından büyük tepki görmüştü.

Söz konusu feribot 16 Nisan’da çoğu öğrenci, 476 yolcusuyla batmıştı. Bildirildiğine göre feribottan bugüne dek 187 kişinin cesedi çıkarılmış bulunuyor.

Hafıza tazelemek gerekirse, bizde de bir hızlı tren kazası olmuş ve sorumlu olarak “YALNIZCA” makinist bulunarak hapse atılmıştı. Projenin başında olan büyükler de (tabii ilgili bakan dahil) hiçbir sorumluluğu üstlenmemişlerdi.

27.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code