İzmir’in verilmiş sadakası varmış; Bombacılar eylem yapamadan yakalandı

by admin | Perşembe, Nis 7, 2016 | 1038 views

IZMIR-BOMBACI-YAKALANDIHürriyet internet sitesinde yayınlanan habere göre İzmir’de bombalı eylem hazırlığındaki 3 kişi yakalandı

Haber şöyle:

“İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri operasyonda bombalı eylem hazırlığındaki 3 MLKP’li yakalandı.

Terör örgütü üyesi olan ve 2014 yılı son aylarına kadar korsan eylemlerde yer alan, İzmir polisince de birçok kez gözaltına alınarak hakkında işlem yapılan Sercan Üstündaş’ın 2014 yılı ekim ayında MLKP terör örgütü lehine faaliyet göstermek üzere Suriye’nin Kobani bölgesine gittiği belirlendi.


Üstündaş’ın bir süre önce İzmir’e geldiğinin tespit edilmesi üzerine takibe alındığı öğrenildi. Buca’da bir hücre evinde kaldığı tespit edilen Üstündaş, yapılan operasyon ile yanında bulunan S.S. ve Y.A. ile birlikte yakalandı.

Yakalanan kişilerin yanında kullanıma hazır şekilde ‘tatp’ isimli çok güçlü bir patlayıcı olduğu ve İzmir’de büyük bir eyleme hazırlandıkları tespit edildi.

Teröristlerin muhtemelen kalabalık alanda tören gibi yerlerde elle atarak veya asit le zaman ayarlayarak patlatacakları tahmin ediliyor. Gözaltındaki kişilerin Törle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye sevk edildiği öğrenildi.”

İzmir’e en azından şimdilik “geçmiş olsun” diyelim.. Maalesef şimdilik  diyoruz zira bu insanlık belası canilerin her an her yerde ortaya çıkabileceklerini daha önceki acı olaylarda da gördük. Onun için çok dikkatli ve uyanık olmakta büyük fayda var. Allah hepimizi bu canilerden korusun.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code