Kabataş yalanları ve vicdan …

KABATASİktidar partisi neden Kabataş yalanlarından medet umuyor?

10 yılı aşkın süredir malum liderinin (beğenin beğenmeyin) karizması – ki bizim halkın anladığı türden olduğu açık – sayesinde iktidarı hem de bayağı bir üstünlükle kimselere kaptırmayan mevcut iktidar partisi neden Kabataş yalanlarına başvurur?

Evet soru bu.. Cevabı da çok açık esasında; Malum kitle bunları “afiyetle” yemekte bal gibi.. Bu da malum ustanın kendi taraftarlarını (kefenliler ve deh de gidelimciler en başta olmak üzere) daha bir kemikleştirerek etrafında bir duvar kalkan örmesini sağlıyor.

Öyle ki, değil 17 veya 25 Aralık malum olayları, nice 17-25 ler olsa yine fark etmeyecek.. Zira söz konusu kitle öyle bir kemikleşiyor ki tape mape vız geliyor.. Bu tip inanılmaz olaylara yorumları “Sen de mi oradaydın?” veya “Almışsa bizden almış sana ne” veya da “Alıyor ama çalışıyor” filan gibi inanılmaz körü körüne destekler şeklinde tezahür ediyor..

İşte bu da ustalar, pastalar neler yaparlarsa yapsınlar hatta daha da bir kemikleşerek yerlerini muhafaza etmelerine yardımcı oluyor..


Eee şimdi sorayım size, belirli bir hedefle – ki o da ülkenin tek ama yegane hakimi olmak – yola çıkarsa bir kişi ve bu araçlar da etik vesaire açısından çok da batmıyorsa neden kullanmasın ki bu silahları – Hiç şüphe olmasın ki etrafındaki danışmanları da bu konuda kendisine ışık tutuyorlarsa hele..

Peki bu tip yalanlar – resmen malum güruhu kandırmak etkilemek ve yönlendirmek için uygulanan – ortaya çıktığında, bu güruh uyanıyor mu? Yoo… Peki uyansa bile ayıplayıp kararını gözden geçirecek mantık seviyesine, süzgecine sahip mi? Yoooo…

Öyleyse bu yalanları icat edip kullananlar – ister fokurdayın ister hopurdayın – kabul edelim ki iyi icraat yapıyorlar.. Kim açısından? Malum usta tabii ki … Dikkat ediniz; Parti ismi filan bile kullanmıyorum.. Çünkü “tek adam gösterisi” söz konusu (one man Show diyoruz İngilizcede)..

Bu tip yalanlardan – kandırmaca diyelim mi – bir tanesinin pabucu dama atıldı son günlerde ve Cumhuriyet gazetesi gerçekten de büyük görev yaptı.. Olay apaçık meydanda; Vatandaşı resmen yalan senaryo kurgulayıp – ve üstelik Balçiçek gibi entel demokratları da alet edip, kullanıp – kandırdıkları ortaya çıktı..

Helal olsun sana Cumhuriyet.. Pekiyi, özür dileyen filan görödünüz mü “Biz yanlış istihbarat almışız.. Halkımızı yanıltmışız – hadi kandırmışız demesinler razıyız – Onun için özür dileriz” filan falan gibi…

Nerdeeeee?? Gerçi İslam “Yalan söyleme.. İnsanları kandırma.. Günahını alma.. Haksız şekilde başkalarına karşı kışkırtma ” filan gibi emirler mutlaka buyuruyordur ama… Aması bu işte.. Allah bildiği gibi yapsın diyelim yalnızca – ve mutlaka da yapacaktır…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code