Kadın basketçilerimiz Avrupa’nın zirvesinde: Fenerbahçe-Galatasaray finalde oynayacak

FENER GS EUROLEAGUE FINALHiç şüphesiz ki nilyonları peşinden sürükleyen futbol ülkemizde yerlerde sürünürken, kadın sporcularımız büyük başarılar kazanmaya devam ediyor:

Örneğin voleybolcularımız.. Harikalar yaratıyor.. En son Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımının Türkiye’ye getirdiği Avrupa kupası örneğinde olduğu gibi.


Şimdi de kadın basketçilerimiz bir tarihi başarıya imza atmak üzere; Rusya’da gerçekleştirilen Euroleague Women Sekizli Finalleri’nde Galatasaray Odebank, Ekaterinburg’u 77-70, Fenerbahçe’de Bourges Basket’i 59-50 yenerek finale yükseldiler. Bu da şu demek oluyor;Kadın basketbolunda Avrupa’nın en büyük kupası Türkiye’de…

Dün önce Galatasaray’ın ev sahibi karşısındaki muhteşem zaferi ve sonrasında Fenerbahçe’nin Bourges galibiyeti ile kadın basketbolunun bir numaralı kupası finale gerek kalmadan ülkemize gelmiş oluyor…

Büyük kupanınFenerbahçe’nin mi, Galatasaray’ın mı müzesine gideceği pazar günü saat 16.00’da oynanacak olan finalde belli olacak.

Değerli ve sevgili sporcularımız.. Sizlerle ne kadar övünsek azdır.. Atatürk’ün “Modern” Türk kadını, ülkemizin ve insanlığın yüzakıdır.. ve bu ülke eğer kalkınacak medeni ülkeler seviyesine gelecekse sizin sayenizde olacaktır ancak.

Hepinizle GURUR duyuyoruz…

12.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code