Kadın erkek üzerine

by admin | Cuma, Mar 28, 2014 | 2448 views

KADIN ERKEKKimi kadınların üstün olduğunu savunur, kimi erkeklerin, kimi de bu iki cinsin eşit olduğunu …

Aslına bakarsanız bu çatışma içine girmenin ne kadar yanlış olduğunu görürsünüz. Kadın ve erkek birbirini tamamlayıcıdır. Hangi açıdan bakarsanız bakın; Kadın olmadan erkek, erkek olmadan kadın tam bütün sayılmazlar. Bir elmanın iki yarısı gibi.


Kadın ve erkek eşitliği üzerine tartışmalar, yazılar bitmez.

Bir güç savaşıdır geçmişten günümüze geliyor ve devam edecek. Hiç iyimser bakmayı bilmiyoruz. Ya da güç bende diyoruz. Ne maddi olarak ne de manevi olarak tek bir şeye indirip kadın üstün, ya da erkek üstün demek oldukça yanlış. Önemli olan birbirini tamamlamaları ve bütün olabilmeleri.

Bu da sadece sevgi ile olmuyor, saygıya dayanıyor tabiî ki. Bir taraf diğer tarafı  küçümsediği sürece, negatif taraflarını karşısındaki cinsten çıkarmaya kalktığı sürece bir ilişkinin yürümesi ne kadar kolay olur bilemiyorum. Tek bir tarafın alttan alması ile, verici olması ile….

Önemli olan  iyi ve kötü anlarında birbirine destek olmak değil midir? Öfkelerinizi sevdiğinize kusmayın.. Saygıyı yitirmeyin., Size olan saygının da yitmesine neden olmayın. Yaşam çok kısa. Sevginizi büyütün, Yeşertin… Soldurmayın.

2013
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code