Kadın modasında “Otantik Giyim” rüzgarı ve yeni tasarımcılar

by admin | Perşembe, Ara 10, 2015 | 3626 views

OTANTIK-YAZI-BANNER

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLA

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLA

Son zamanlarda kadın modasında bir “OTANTIK” RÜZGARI esiyor..

Nereye baksanız “otantik giysiler, otantik giyim, otantik çantalar” vs. gibi sloganlar görüyorsunuz.. Yani özellikle internetteki reklamlarda ve de mağaza vitrinlerinde..

Bu kadar popüler olan “OTANTİK” sözü ne anlama gelmektedir sözlüğe baktığımızda pekiyi? Evet TDK bu kelimenin karşılığını şöyle veriyor; “Eskiden beri mevcut olan özelliklerini taşıyan”. Yani geçmişten gelen özelliklerini taşıyan vs.. Biz biraz daha esnetirsek geçmişten esintiler deyip kelimeyi bugün kullanılmakta olduğu anlama oturtmuş oluruz.. En azından bizim bahsedeceğimiz konuda..

Evet, OTANTİK GİYİM (veya giysiler) hanımlarda bayağı bir moda oldu. Hangi tarzdan bahsettiğimizi sayfadaki fotoğraflardan rahatlıkla anlayabilirsiniz sanıyoruz.. Bunlar biraz eskiden esintiler, biraz salaş, bol ve rahat çizgiler ve daha ziyade doğal malzemeleri ve hatta biraz da el işi süslemeleri filan kapsıyor..

Otantik Giysiler deyince bu konuda faaliyet gösteren çeşitli üreticiler olduğunu tabii ki görüyoruz. Fakat bunlardan bir tanesi var ki gittikçe artan bir hızla popüler oluyor, tanınmışlığı artıyor bu tarz giyime gönül verenler arasında..


AD-OTANTIK-CANTA-CNT071015Bahsedilen bu üretici OTANTİK KADIN diye anılan ve aynı zamanda OTANTIKKADIN.COM web sayfasının da sahibi olan Bilgi Akkuş HUNCA. Zaten GOOGLE’da “otantik kadın” veya “otantik giysiler” vs. diye aradığınızda hemen ilk sayfada en başlarda görebiliyorsunuz web sitesinin linkini.

AD-OTANTIK-PANCO-230116-CEPHE

BİLGİ AKKUŞ HUNCA

Otantik Kadın, tasarımlarını bizzat kendi yaptığı ve de üretimini de kendi elleriyle gerçekleştirdiği, “KİŞİYE ÖZEL GİYSİLER” sunuyor.. Nerede mi? Tabii ki kendi WEB SAYFASINDA sergiliyor bunları. Ayrıca, o yörede yaşadığından hafta sonları SIĞACIK PAZARI diye anılan Sığacık Kaleiçi’nde kurulan sergiye de katılıyor. Ama burada satış amaçlı olmaktan ziyade yeni insanlarla tanışmak ve iletişim kurmak için bulunuyor – tabii ki ürünleriyle birlikte.

Özellikle Ege Bölgesi ve İstanbul (hatta Ankara) yöresinde yaşayan birçok “giyimine meraklı” ve ÖZEL kıyafetleri tercih eden özel hanımlar Bilgi Hanım’ın müşteri portföyüne girmiş bulunuyorlar. Sitede gördüğünüz ürünlerin siparişinde yaklaşık bir 10 gün teslim süresi veriyor kendisi.

Burada şunu da belirtmekte yarar görüyoruz; “Kişiye özel” ve hiçbir yerde bulunmayan tasarımlar olmasına rağmen Bilgi Hanım’ın ürünleri normal butik fiyatlarından daha da “insaflı”.. Örneğin bir otantik şalvar veya pançoyu 100 birim fiyata alıyorsanız İstanbul’daki güzel bir butikten Bilgi Hanım’da bu fiyat mesela 75 birim civarında filan olabiliyor..

Bilgi Hanım genellikle çok şık ŞALVARLAR, PANÇOLAR, ELBİSE, BLUZ VE ÇANTALAR üetiyor.. Ayrıca erkekler de unutulmamış; Onlar için de şalvarlar ve gömlekler mevcut. Kendisinin kullandığı kumaş ve malzemeler çok büyük oranda doğal ve sağlıklı oluyor. Siparişlerinizi WEB SAYFASINDA verebiliyorsunuz….

İlgili WEB SAYFASI: OTANTIKKADIN.com

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code