Kamalak yine Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi

by admin | Pazar, May 4, 2014 | 982 views

MUSTAFA-KAMALAK
Unutulmaz lider Necmettin ERBAKAN’ın oğlu Fatih ERBAKAN’ın adaylığına rağmen genel başkanlık yine Mustafa KAMALAK’a nasip oldu.

5. Olagan Büyük Kongre, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile partinin kurucusu ve rahmetli Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, genel başkanlık için yarışıyor. İki başkan adayı da aynı oy kabininde oyunu kullandı. Delegelere verilen oy verme sürenin bitmesi üzerine oy sayım işlemine geçildi. Oy sayımında Saadet Partisi Genel Başkanlığı’na 656 oy ile Mustafa Kamalak yeniden seçildi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ne devlet içindeki paralel yapılanmaya ne de yolsuzlukların üzerinin örtülmesine rıza gösterdiklerini söyledi. “Kimse bizi kendi günahlarına ortak edemez. Bizim derdimiz makam derdi değil, hizmet aşkıdır, millet aşkıdır.” diyen Kamalak, hükümetin doğru hizmetlerini teşvik etmek, yanlış faaliyetlerini engellemek için her türlü gayret ve çabanın içinde olacaklarını belirtti.


Saadet Partisi (SP) 5. Olagan Büyük Kongresi, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile rahmetli Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, genel başkanlık için yarışıyor. Kongrede konuşma yapan Kamalak, sözlerine besmele ile başladı. Kamalak konuşurken sözleri zaman zaman ‘İşte Ordu, İşte Komutan’, ‘Başbakan Kamalak, Mücahit Erbakan’ sloganları ile kesildi. Bugün tarihi bir gün olduğunu ve ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’, ‘Yeniden Büyük Türkiye’, ‘Yeni Bir Dünya’ için büyük bir adım atıldığını dile getiren Kamalak, bağımsızlar hareketinde hangi inançla yola çıkıldıysa; MNP’yi, MSP’yi, Refah’ı, Fazilet’i kurarken hangi ruh ve heyecana sahip idiyse; bugün de aynı coşku ve aynı heyecanla hedefe doğru yürüdüklerini ifade etti.

Darbeciler tarafından idama mahkum edilen 529 Mısırlı masum başta olmak üzere birçok kesimin gözünün bugün burada olduğunu dile getiren Kamalak, Türkiye’nin önünün tıkandığını belirterek şöyle konuştu: “Siyaseten tıkanmıştır. Ahlaken tıkanmıştır. Ekonomide tıkanmıştır. Türkiye kısır kavgaların, içi boş polemiklerin, seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir. Dış Politikada ise tam bir facia yaşanmaktadır. Gerçekten Türkiye tarihinin hiçbir döneminde bu kadar yalnız ve bu kadar etkisiz duruma düşmemiştir. Bu yüzden Türkiye’nin yeni bir sese, yeni bir söze, eskimez pörsümez yeni bir siyasete ihtiyacı vardır. Bu siyasetin adresi Saadet Partisidir. Saadet Partisi, kökünü maziden alan bir atidir. Kadim gelenekleriyle, kerim geleceğe yürüyen partidir.” dedi.

04.05.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code