KAYSERİ’de Erciyes Üniversitesi kampüsünde halk otobüsü yakınında patlama

by admin | Cumartesi, Ara 17, 2016 | 525 views

KAYSERİ’de Erciyes Üniversitesi kampüsünde bugün saat 08.45’de bir halk otobüsünde patlama meydana geldi. Patlamada yaralıların bulunduğu bildirilirken, olay yerine ambulanslar sevk edildi.


Erciyes Üniversitesi yakınındaki patlamanın, ilk bilgilere göre bomba yüklü bir araçla, çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu özel halk otobüsünün yakınında gerçekleştiği öğrenildi. Kayseri’de, Erciyes Üniversitesi yakınlarında bir araçta patlama meydana geldi.Alınan bilgiye göre, Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin Talas istikametindeki giriş kapısı yakınlarında bomba yüklü bir araç, çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu halk otobüsünün yanında infilak etti. İlk haberlere göre 13 şehit 48 yaralı olduğu anlaşıldı (TSK).

Hain saldırıyı gerçekleştiren teröristle ilgili çalışmalarda önemli bilgilere ulaşıldı. Saldırıyı düzenleyen teröristin PKK’lı olduğu, üzerinden sahte kimlik çıktığı ve gerçek kimliğinin belirlendiği belirlendiği bildirildi. Terör örgütü PKK’da ’Çektar’ ve ’Botan’ kod adlarını kullanan teröristin tüm bağlantıları tek tek ortaya çıkarılıyor.

Şehitlerimize rahmetler, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terörle bir yere varılamayacağını anlayan kadar bu caniler, bu canlarımızı kaybetmeye devam edeceğiz gibi görünüyor maalesef.

KAYNAK: MEDYA (CUMHURİYET/HÜRRİYET)

Like it? Share it!