Kemal Kılıçdaroğlu ve Metin Feyzioğlu saraydaki adli yıl açılışına katılmamakta kararlı

KILIÇDAROĞLUSon günlerde gündemi işgal eden tartışma konularından biri olan “adli yılın açılış töreninin Beştepe sarayda yapılması” hususunda katılacaklar, katılmayacaklar belli oluyor… Bu konuda son alınan haberlere göre Kılıçdaroğlu durmuş olduğu noktadan geri atmamaya kararlı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Adli Yıl Açılış Töreni’ne gitmeme kararıyla ilgili son kararını verdi. Kılıçdaroğlu, törene katılamama kararını değiştirmediği belirtildi. Diğer taraftan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’ da aynı şekilde saraydaki törene katılmayacağını kati olarak bildirmiş durumda.


Bu arada Başbakan YILDIRIM KK ve Feyzioğlu’na açılışa katılmaları konusunda çağrı yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na seslenen Başbakan Yıldırım, “Bir kez daha hem Sayın Kılıçdaroğlu’na hem de Barolar Birliği Başkanı’na özellikle buradan bir kez daha davette bulunuyorum. Bir otel salonunda yapmak yerine devletin en prestijli mekanlarından bir tanesinde yapmak çok daha akıllıca, çok daha doğru bir karardır diye düşünüyorum. Beştepe, milletin yeridir” dedi. Yıldırım, “Kimsenin şahsi tasarrufunda olan bir yer değildir. Dolayısıyla milletin işleri de orada pekala en iyi şekilde yerine getirilebilir” ifadelerini kullandı.

Bakalım “malum” basın önümüzdeki günlerde buradan nasıl bir ekmek çıkarıp konuyu nasıl işleyecek. Şüphesiz yine birilerine “vatan haini, uyum bozan, hangi taraftansın” gibi doğrudan suçlamalarla saldıracaklardır.

Allah yandaş ve kalemini satan ne kadar insan varsa bunların melanetinden korusun diyelim …

Like it? Share it!