Kendine has “dalgalı” müzik yapan özel bir grup: Dalga
ve şarkıları; “Denizim Olsun”

DALGA
Dalga.. İstanbullu 4 gencin bir araya gelerek kurdukları ve gerçekten de özel ve kaliteli müzik üretmek için yola çıktıkları grubun adı..

Grubun daha ayrıntılı biyografisi şöyle;

Dalga, Hasan Mutlucan’ın torunları Alaz ve Ekin Pesen ve yine müzisyen bir aileden gelen Ahmet Tiryakioğlu tarafından kuruldu. Alaz ve Ekin küçük yaştan itibaren dedeleri Hasan Mutlucan’ın söylediği türkülerle, annelerinin söylediği şarkılarla ve babalarının mandolin tınılarıyla büyürken, Ahmet de müzisyen olan babasından gitar dinlemekteydi.  Lise yıllarında okul orkestrası sayesinde tanışan bu 3 “kardeş”, gittikçe daha sık bir araya gelip müzik yapmaya başladılar. Mezun olup üniversiteye başladıktan sonra da kurdukları cover gruplarıyla konserlere çıkmaya devam eden Alaz, Ekin ve Ahmet artık kendi yarattıkları müzikleri çalmanın zamanı geldiğini düşünüp Dalga’yı kurdular. Sadi Osma’nın de aralarına katılmasıyla Dalga son şeklini almış oldu.


Dalga’nın kimi parçalarında romantik denebilecek sözler yer alırken, kimilerinde ise dalga geçen, isyan eden bir tavırla karşılaşıyoruz. Dalga’nın vokalisti Alaz’ın şarkıları söyleyişi de tek bir tarzda söylemekten çok parçanın gerektirdiği ruhu yakalamaya odaklanıyor.

Çok özel ve güzel şarkıları arasında “Denizim Olsun, Beni Al” ve daha birçok yapıt var…

VIDEO İÇİN RESMİ TIKLAYIN

dalga-deniz

Dalga’yı FACEBOOK sayfasından takip edebilirsiniz.

Bu çok özel grubu takip etmenizi öneririz.. Eğer MÜZİK dinlemek istiyorsanız 🙂

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code