Kılıçdaroğlu açıkladı: CHP kurultaya gidiyor

by admin | Cuma, Ağu 15, 2014 | 832 views

CHP-KURULTAY
Beklenen veya daha doğrusu muhaliflerin talepleri yönünde açıklama geldi CHP’de. Kılıçdaroğlu Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın cenaze törenine katıldı ve orada gazetecilerin olağanüstü kurultay soruları üzerine “Pazar günü takvim netleşir” dedi.


Beşiktaş ve Türk futbolunun efsane ismi Süleyman Seba’nın cenaze töreni çok sayıda siyasetçiyi bir araya getirdi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası bazı partililer tarafından eleştirilen ve kurultay çağrısı yapılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da Seba’yı uğurlamaya gelenler arasındaydı.

Dün akşam saatlerinde kurultay çağrıyla ilgili olarak “Anlaşılıyor ki imza toplamak da biraz zorluk çekecekler. Meraklanmasınlar, ben kurultayı toplayacağım” diyen Kılıçdaroğlu cenaze sonrası gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine tarih verdi. CHP Lideri ‘Pazar günü takvim netleşir” dedi.

Daha önce 13 Ağustos günü  toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun, (MYK) 17 Ağustos Pazar günü saat 14.00’te Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanacağı açıklanmıştı.

Öyle görülüyor ki, CHP Genel Başkanı bu kurultaydan güven oyu alarak durumunu sağlamlaştırmak istiyor – ve tabi muhalifleri de safdışı etmek…

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code