Kılıçdaroğlu: Adalet yürüyüşü ile dünyaya haklı olduğumuzu göstereceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu CHP milletvekili Enis Berberoğlu‘nun tutuklanması sonrasında karar verdikleri ADALET YÜRÜYÜŞÜ ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Öncelikle inanamadım. Enis Bey’in morali yerinde. Haksızlık yapıldığını biliyor. Ben de ona moralini iyi tutması gerektiğini söyledim. Sonuç su aslında Enis Berberoğlu Türkiye’nin en önemli gazetelerinde çalışmış, haberin ne olduğunu bilen, toplumun nabzını tutan bir kişi, elde kanıt olmadığı için görüşmelerini ele aldılar. Gazetecilerin başka gazetecilerle konuşmaması tuhaftır. Buna 25 yıl mahkumiyet cezası verilmiştir. Devleti devlet yapan adalettir. Çöken bir devlete adım adım gidiyoruz. Adalet, hukuk yok. Adaletsizlik var. Bu kararı veren hakim Saray’dan telkin alıyor.Çocuklarına, torunlara nasıl hesap verecek?

Erdoğan “Bunu onların yanına bırakmayacağım” demişti. Haberi yayınlamaksa suç değildir. Yasa dışı bir örgüte kaçak silah gönderirseni suç işlemiş olacaksınız. Suç işlemiyorsanız neden korkuyorsunuz?”

BÜTÜN DÜNYAYA HAKLI OLDUĞUMUZU GÖSTERECEĞİZ


“Bütün dünyaya haklı olduğumuzu göstereceğiz. Bu süreçte asla provakasyona gelmeyin. Kayınpederi olan damatlar her türlü barajı aşıyorlar. Bu ülkenin insanlarını seviyorum. Ben yürüyeceğim. Ben bu ülkede adalet sağlanana kadar yürüyeceğim. Bıçak kemiğe dayandı. Buna ilk tepkiyi önce yargının tepki vermesi lazım. Hangi yargıç ağır ceza verirse FETÖ’cü olarak itham edileceğinden kurtulacağını sanıyor.

Bizim ceza hukukumuza göre insanlar tutuksuz yargılanırlar. Kaçma şüphesi mi var? İfadeyse ifade vermeye gitti. Kaçacak diye tutukluyorsunuz. Nereden çıkarıyorsunuz. Siz savcının bile istemediği bir cezayı veriyorsunuz. Evi yurdu belli. Kayınpederler güçlü diye verirsiniz ama. Bunlara yargının köleleri denir. Bir kişi köleliğe soyunduysa o koltukta oturamazlar. Delil koysunlar ortaya. Enis Berberoğlu’nun konuşmadığı gazeteci mi var? Kendisi gazeteci zaten. İntikam alma duygusuyla devletin adalet sistemi yıpratılıyor. Kim güvenecek hakime? İtiraz sonrası karara yönelik özel bir tahminde bulunmak istemem.”

KILIÇDAROĞLU devamla şunları söyledi:

“Kimse gelmese bile tek başıma yürüyeceğim. Vatandaşlar arasında ayrım yapmayan bir insan olarak adaletin tesis edilmesi için yürüyeceğim. Ben bunu yapmazsam koltukta durmam gereksizdir. Çöken bir devlet yapısı var. Adalet ve orduyu çökerttiler. Koskoca Türkiye bir kişinin iki dudağının arasından çıkan laflara kaldı.” (Kaynak: Medya)

İşte bu yürüyüş bugün sabah saatlerinde çok ciddi ve düzenli bir organizasyonla birlikte başladı. Herhangi bir olaya fırsat vermemek için güvenlik güçleri yollarda muazzam tedbirler aldı. CHP ilk defa “halka” inmiş oldu bizce “tam anlamıyla”… Umut edilir ki memleketin kaderini iki dudağı arasına almış olanlar bu mesajı alırlar ve de ülkede hüküm sürmekte olan gerginliği azaltmak için aklın yoluna dönerler. Yoksa gerçekten de ülke fena şekilde kötü günlere sürükleniyor… Üstelik bunun yalnızca ekonomiyle filan da ilgisi yok. Şu anda iktidar sahibi olanlar insanların birbirine daha da fazla düşman olmasına neden olmaya devam ediyorlar politikalarıyle… Ayrıştırıyorlar…

İnşallah diyelim bir mucize olur da aklın yolunu hatırlarlar, güç sahipleri.

Like it? Share it!