Kılıçdaroğlu: “Ahmet Bey, belge mi istiyorsun, al sana belge”

KILICDAROGLU-GENISGrup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı iktidara yönelik eleştirilerini belirtti. KILIÇDAROĞLU bu arada Başbakan’ın daha önce kullandığı IŞİD örgütüne silah temin edilmesiyle ilgili bir ifadeye cevaben de şunları söyledi: “Davutoğlu, belge mi istiyorsun, al sana belge”

Kılıçdaroğlu grup toplantısında şunları söyledi:

“IŞİD’e destek vermeyin’ dedik Ahmet Bey çıkıp ‘Bu söylemek vatan hainliğidir’ dedi. IŞİD’e destek verdiklerini bütün dünya biliyor. Belge mi istiyorsun sen işte silahları götüren şoförlerin ve savcıların ifadeleri. Belge mi istiyorsun Ahmet Davutoğlu al sana belge. Cumhuriyet Başsavcılığı Adana. Savcının ifadesi. Terör örgütlerine silah gönderildiğine dair. Başka resmi bir belge de silahları götüren şoförlerin ifadeleri. Hangi belgeden bahsediyorsun. ‘Belgeleri göstermezsen vatana ihanet ediyorsun’ demiştin. Sevgili Ahmet Bey kim vatanına ihanet ediyor. ‘Biz TIR’larla insani yardım götürüyoruz’ dediler. Türkmenler de ‘Biz hiçbir şey almadık’ diyorlar.


Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları da ifade etti:

“Şimdi ben ona soruyorum kim vatanına ihanet ediyor sevgili Ahmet Bey. ‘Biz insani yardım malzemesi gönderdik’ diyorlar. Erdoğan Somali’ye gitti ve insani yardım malzemesi götürdü. Oraya bir sürü insan sanatçı götürdü. Maden insani yardım malzemesi götürüyorsan bu TIRlara neden yasak geliyor. Yayınlanması yasak. Hani insani yardımdı. IŞİD’in elindeki silahlar Recep Tayyip Erdoğan’ın Davutoğlu marifetiyle gönderdiği silahlardır”.

CHP Genel Başkanı devamla şunları da belirtti:

“Herkes biliyor ama dertleri şu: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bunu öğrenmesin. IŞİD petrol satıyor günde 2 milyon dolarlık. Kime satıyor bunu ? Ankara’da İstanbul’da Gaziantep’te IŞİD’e eleman devşiren ofisleri var. Konya Müftüsü şöyle diyor Ali Akpınar 4 gün önce: ‘Konya’dan 100 kişi gidip IŞİD’e katıldı. Bombalama oldu bunlardan 10-15’i öldü.’ Bu militanlar giderken sen bir yerlerden armut mu topluyordun. IŞİD’in hücreleri de var. Toplanıyorlar cenaze namazı kılıyorlar, üniversitede öğrencilere saldırıyorlar. Yurtdışından gelip IŞİD’e katılanlar var. Bunların kendileri anlatıyorlar zaten. Biden’ın açıklamaları var en son. Özel bir görüşme olduğu için özür diledi. Yalan olduğu için dilemedi. IŞİD’e açıkça bu hükümetin desteği var”.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code