Kılıçdaroğlu Bahçeli’ye referandumla ilgili önemli mesaj gönderdi: İmzanı mı unuttun?

KILICDAROGLU-GENIS
Devlet Bahçeli isimli “tarihi geçmiş” siyasetçi (??) daha ne kadar zarar yazmaya devam edecek öncelikle kendi partisine yani MHP’ye ve esas olarak da Türkiye’ye. Gerçekten de adı tarihe kara bir leke olarak geçecekler kervanına çoktan katılmış durumda bu kişi ve aynı gayretle de devam ediyor görevine.

Türkiye’nin başına bir kabus gibi çökmüş bulunan sözde demokrat ama esasında bir tek kişinin iki dudağı arasında olan bu kabustan demokratik yollardan kurtulma imkanı geldiğinde AKP’siz bir hükümetin kurulmaması için elinden geleni adeta cansiperane bir şekilde yapmıştı. Şimdi de malum kişinin en büyük hedefi olan başkanlık rejimini Türkiye’ye getirme yolunda göreve soyunmuş görünüyor.


İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşurken bu konuya da değindi ve yutulması imkan olmayan sözler sarfetti bu kişiyle ilgili olarak. Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli’nin referandum talebine 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TBMM’de imzalanan bildiriyle yanıt verdi. Konuşmasında bildiriden bir bölüm okuyan Kılıçdaroğlu, “Darbeye karşı gereken cevabı gerekli şekilde vermiştir. Bakın altını çizdiğimiz bir şey var, demokratik parlamenter sistemi yıllar içinde geliştirmiş diyor. Yani demokratik parlamenter sistemine sahip çıkan bir bildiri var. Şimdi sayın TBMM Başkanı’na ve diğer partilere “İmzaya sahip mi çıkıyorsunuz, ret mi ediyorsunuz?” Demokratik parlamenter sisteme sahip çıkmıyorsanız imzanızı reddediyorsunuz demektir, başkaları sizi teslim almış demektir. Bu imzayı attık şimdi bu imza unutulmuş” diye konuştu.

‘Yenikapı ruhu’ tartışmalarına değinen Kılıçdaroğlu, hükümeti ‘darbe fırsatçılığı yapmakla suçladı. Kılıçdaroğlu mağduriyetlerin yaratıldığını belirterek “Bütün mağdurlara sahip çıkmak insani görevimiz. Ben bunları söyleyince üzülüyorlar. Vay efendim bunları niye söylüyorsunuz. Bir ruh varmış, üç kez vurunca gelecek ruh. Yenikapı’da insanlar mağdur edilecek diye görüş birliği mi sağlandı? Böyle bir şey olamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir adam gibi ölmek var bir de madam gibi” sözlerine tepki gösteren      Kılıçdaroğlu, “Asker Saime, Kılavuz Hatice, Gül Hanım, Kara Fatma, Zekiye Hanım, Ulviye Hanım, Melek Reşit Hanım, Halide Edip Hanım, bunlar ulusal kurtuluş savaşında ölüme giden kadınlardır. Omuz omuza düşmana karşı, ülkenin işgaline karşı mücadele eden kadınlardır. Birileri kadınları aşağılıyorsa ona dersini vermek bütün kadınların görevidir” dedi.

KAYNAK: MEDYA / Edit edilmiş.

Like it? Share it!