Kılıçdaroğlu: İnsanlar bayramlarını istedikleri yerde kutlasınlar

by admin | Salı, Nis 22, 2014 | 1000 views

KILIÇDAROĞLU
Bugün parti grup toplantısında konuşma yapan Kılıçdaroğlu olağan olduğu üzere yine hükümete ve Erdoğan’a sert şekilde yüklendi. CHP Genel Başkanı “17 Aralık’ta hükümetin bir devleti nasıl soyduğuna tanık olduk. Bir tarihe bakın bir şimdiye bakın” dedi.


Kılıçdaroğlu Yalova seçiminin iptal edilmesine de değindi ve şunları ifade etti: “Cumhuriyet tarihinin en şaibeli seçimlerinden birisi gerçekleşti. Seçimin güvenli olmasının yolu yargı denetiminde olmasıdır. Ama bu seçimler yargı denetimde değil, hükümetin denetiminde ve gözetiminde gerçekleşti. O nedenle her yurttaş haklı olarak kaygı duyuyor.  Bunların hepsini biliyorum ama ben Yalovalılara güveniyorum. Onlar gereğini yapacak.”

Mayıs’ı Kenan Evren ve arkadaşlarının yasakladığını, Taksim Meydanı’nın özel bir önemi olduğunu belirten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “1 Mayıs bütün dünyada çalışanların ortak bayramı olarak kutlanır. Meydanlara çıkılır, gösteriler yapılır, şiirler okunur. Bir bayram havası içinde meydanlar süslenir. 1 Mayıs’ın bizim için ayrı bir önemi var. 1 Mayıs 1977’de 34 yurttaşımız Taksim’de hayatını kaybetti. Bir otelin üst katlarından Sular İdaresinin çatısından yüzbinlerin üzerine kurşunlar atıldı, ezilenler oldu ve 34 yurttaşımız hayatını kaybetti. Taksim’in bu açıdan özel bir önemi var. 1 Mayıs’ın o açıdan özel bir önemi var. Taksim’de kutlamak istiyorlar, izin verilmedi.” dedi ve ekledi: “Bırakın insanlar nerede istiyorlarsa bayramlarını kutlasınlar. Kimsenin burnu kanamaz. Kimsenin kavga etme gibi bir niyeti de yok zaten”.

22.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code