Kılıçdaroğlu: Biz neden “Hayır” dediğimizi anlatırken iktidarın tek yaptığı “Hayır” diyenleri karalamak

Referanduma haftalar kala “evet” cephesi malum kişinin önderliğinde devletin tüm imkanlarını da yanına alarak kampanyasını başlattı. Bir defa bu hayati olayda herhangi bir “adil” davranıştan bahsetmenin mümkün olmayacağı daha en baştan açıkça belli. Zira bir taraf devletin tüm imkanlarını kullandığı gibi, üstelik bir de “başkanlık” sisteminin ülke için yararlı olmayacağını düşünen ve bunun için hayır diyecek olanları da “dinsiz, kafir, terörist, Fetöcü” filan ilan ederek inanılmaz bir aldatmaca ve haksız şekilde karalama kampanyası yürütmeye kararlı olduğu anlaşılıyor. Yani bu “iktidar” sahibi taraf hiç endişe bile duymadan vatandaşı birbirine kırdırma riskine bile giriyor. Öyle ya, sen yandaş medyanın ve hatta devletin yayın organlarının bütün imkanlarını kullanarak gerçekten de öyle inandığı için “hayır” diyecek olan vatandaşı “hain, dinsiz, Fetöcü “filan diye yaftalarsan – seninle birlikte cephe tutan evetçileri bu insanlara ciddi şekilde düşman etmiş olursun. Bu düşmanlığın boyutları ta nerelere kadar gider ondan sonra, hep beraber oturup pirincin taşını ayıklarız sonra.


İşte bu konuda bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı’ da aynen şunları ifade ediyor;

“Biz neden “Hayır” dediğimizi anlatırken iktidarın tek yaptığı “Hayır” diyenleri karalamak.

Anayasa değişikliğini istikrar için yapıyoruz” diyen AKP Hükümeti, bu sözleriyle 15 yıldır Türkiye’yi yönetemediğini itiraf etmektedir!

Başkanlık rejimi parti değil, memleket meselesidir! Türkiye Cumhuriyeti’nin ve çocuklarının geleceğini düşünen her vatandaş HAYIR demelidir!

Biz neden “HAYIR” dediğimizi anlatırken iktidarın tek yaptığı HAYIR diyenleri karalamak. Çünkü bu anayasaya evet demenin hiçbir mantığı yok!

Dış politikayı ve ekonomiyi batıran, terörü hortlatan, devleti FETÖ’ye teslim eden aklın tek başına ülkeyi yönetmesine sonuna kadar HAYIR!”

KAYNAK: http://www.abcgazetesi.com/devleti-fetoye-teslim-eden-aklin-tek-basina-ulkeyi-yonetmesine-hayir-42917h.htm

Like it? Share it!