Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı turlarına Müsiad’ile devam etti

by admin | Perşembe, May 29, 2014 | 970 views

KILICDAROGLU-GENIS
Yaklaşmakta olan cumhurbaşkanlığı seçimi için Kemal Kılıçdaroğlu, MÜSİA’ı ziyaret etti. Başkan Nail Opak ve yöneticiler tarafından kapıda karşılanan K.oğlu Saat 10.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 1 saatsüren bir görüşme gerçekleştirdi. Genel Başkan olarak MÜSİAD’a ilk kez geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Düşüncelerimizi karşılıklı olarak paylaştık. Ülkenin genel sorunlarını da konuştuk. Çok memnunum” dedi.


Cumhurbaşkanı adayını belirlemekle için her kesimden görüş aldıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu bu ziyareti de o kapsamda yaptıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Kuşkusuz her siyasal parti bir Cumhurbaşkanı belirleyecek. Keşke halkın da Cumhurbaşkanı adayı belirleme şansı olsaydı. Biz adaylarımızı belirlerken STK’ların düşüncelerini almak istiyoruz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ile konuşmuş olmaktan mutlu olduklarını söyleyen MÜSİAD Başkanı Nail Opak da, “Kişiler bazında bir konuşmayı gündeme getirmedik. Nasıl adayların doğru olacağı konusunda temel prensipleri konuştuk” dedi. Netleşmiş bir Cumhurbaşkanı adaylarının olup olmadığını soran gazetecilere Kılıçdaroğlu, “Gazeteleri biz de okuyoruz. Birden fazla aday var. Aday olmak isteyenler var., Bizim arzu ettiğimiz isimler var. Gittikçe süre daralıyor. Daha sağlıklı , daha tutarlı, toplumun her kesiminin onay verebileceği bir aday belirlemeye çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code