Kılıçdaroğlu: “Dolmabahçe bildirisindeki fotoğrafta bulunanlar CHP milletvekili midir, yoksa AKP ve HDP vekilleri mi?”

KILICDAROGLU-GENIS

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında CHP’ye yönelik eleştirilere sert sözlerle cevap veren Kılıçdaroğlu Dolmabahçe bildirisinin okunduğu gün çekilen, AK Parti ve HDP’li milletvekillerinin bulunduğu fotoğrafı göstererek, ” Bunlar CHP milletvekili mi bunlar? Kim bunlar? Kim bunları buraya gönderdi. Bunun hesabını sormazsam namerdim, bunun hesabını vereceksiniz” dedi.


İşte Kılıçdaorğlu’nun konuşmasından satır başları:

Gelin el birliğiyle ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzeni el birliğiyle kurmuş olalım. Türkiye’de ne oldu da ezenlerin ve ezilenlerin ülkesi oldu? Normalde bizim bugün ekonomi konuşmamız lazım, tarımı, işsizliği konuşmamız lazım. Çocuklarımızı eğitimi sanatı kültürü konuşmamız lazım. Ama bunların hiçbirisinden söz etmiyoruz.

Dolar almış başını gidiyor, söz etmiyoruz. 17 milyon yoksul var söz etmiyoruz. Her 4 üniversite mezunundan biri işsiz, gencecik çocuklarımız eğitimli ama işsiz. Bakın bunlardan söz etmiyoruz. Hepimizin kafasında bir şey var ne olacak bu ülkenin hali diye.

Görüşü ne olursa olsun, bütün vatandaşların kafasında aynı kaygı var. Çünkü bugüne dair güveni yok. Geleceğe yönelik de güveni yok. Ne olacak diye vatandaş kaygı duyuyor. Ben de şunu çok açık net söylüyorum, asla umutsuz olma kardeşim. Ne olursa olsun bil ki bu ülkenin birliğini dirliğini bütünlüğünü savunan CHP var. Bundan kesinlikle emin olmanı istiyorum.

KK’ayrıntılı konuşması için LİNKE GİDİNİZ

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code