Kılıçdaroğlu: Dünyayı kendimize güldüreceğiz

by admin | Salı, Tem 8, 2014 | 819 views

KILICDAROGLU-GENIS
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyleydi:

Gezi olayları demokratik her toplumda olur. Kendi kentine, kendi ağacına sahip çıktı. Pek çok insanın hayatı karartıldı. Erdoğan bütün gücüyle bu davaları nasıl kapatırım telaşına düştü. İnsanı öldürüyorsunuz başka şey değil, uzun süre tutuklamak istemiyor. Cumhurbaşkanı adayı vurun emri verdi.

Dün birşeyler değişti! Tutuklama kararı verildi. Bu davayı takip edenlere yürekten şükran sunuyorum. Sanıyorlar ki baskı olacak birileri vazgeçecek. Baskıya karşı direnmek bizim ruhumuzda var. Biz baskılara teslim olan değil, baskılara direnen bir gelenekten geliyoruz.

18 gümrük görevlisiyle ilgili ise farklı bir karar verildi. 17 Aralık’ta cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet operasyonu yapıldı. Erdoğan çıktı bize darbe yapıldı dedi. Sanki o gece düğmeye basılmış gibi bir hava yaratılmaya çalışıldı. Aslında olayın başlandğı 12 Şubat 2007’ye dayanıyor. Edirne Kapıkule Gümrük Kapısı’nda bir TIR yakalanıyor. 202 kilo eroin çıkıyor. Olay çözülüyor, kimin kimlerle ilişki içinde olduğu ortaya çıkıyor.

Kapalıçarşı’daki bir döviz bürosunun nasıl kara para aklandığı ortaya çıktı. MİT 3 sayfalık bir raporu Erdoğan’ın önüne koydu. Kendi bakanlarının Rıza Zarraf’la olan ilişkilerini anlattı. Bunlar duyulursa hükümetin zordurumda kalacağı ifade edildi. Ortada darbe değil, haramzadeler var.


MİT 18 Nisan’da önüne rapor koyuyor. Aylarca bu bakanlar ne yapıyor diye sormuyorsun.

1 Ocak 2013. Gana’dan bir uçak kalkıyor. Sabiha Gökçen’e değil, Atatürk Havalimanı’na iniyor. Bir kargo uçağı. Gümrük memurları soruyorlar ne var uçakta? Aynen okuyorum “1,5 ton doğal taş var” diyorlar. Tabi memurlar şaşırıyor. Türkiye’de dağ taş var. neden Türkiye’ye gelsin diyorlar. Gidip bakıyorlar. Bir bakıyorlar içinde doğal taş değil, 1,5 ton altın var. Doğal altın. Gümrük memuru hemen gider mühürler. Neden şüpheleniyorlar? Şunun için, açıyorlar kargo uçağını. Bakıyorlar adrese. Adresi aynen okuyorum “Güzelyurt mahallesi yıldırım beyazıt caddesi delta apartmanı, a2 blok, no: 22 Beylikdüzü-İstanbul”.. Düşünüyor memurlar, bir şey var burada diyorlar. Açıyorlar, 1,5 ton altın çıkıyor. Doğal olarak mühürlüyorlar.

4 Ocak 2013. Uzun tartışmalar. Araya Rıza Zarrab, bakanlar, müsteşarlar giriyor. Olayı örtmeye çalışıyorlar. 8 Ocak 2013 malın cinsini değiştiriyorlar. Bu altındır diyorlar. Yeni faturalar ibraz ediyorlar. Araya bu kez Dışişleri Bakanlığı giriyor. Ne oluyor arkadaşlar diyor. 10 Ocak 2013, Rıza Zarrab diyor ki gümrük müdürü bize yardımcı oluyor, nasıl uçağı dışarı çıkarabiliriz. Rıza Zarrab’la yapılan bir telefon konuşması var. diyor ki “Rüşvet ver kurtar, gümrük dediğin nedir” Onun söylediği şu “Teoman’a neler yaptım. Ne vaatler. Adam ben memuriyeti yakmam” diyor. Gözünü sevdiğim Teoman, hepimizin onuru olan teoman.

– Rüşvet yemeyen bir adamı süren bir Başbakan’a oy verecek misiniz vermeyecek misiniz? Rüşvet yemeyen bir adamı süren adamı siz sandıkta sürmelisiniz. Dünyanın hiçbir demokrasisinde böyle bir şey yok. Süren adam Cumhurbaşkanı adayı oluyor. Hiçbir ülkenin yasasında Cumhurbaşkanı ya da Devlet Başkanı ahlaklı olması gerekiyor diye bir şey yoktur. Çünkü zaten ahlaklı olmalıdır. Utanmadan ben cumhurbaşkanı adayıyım diyor. Olmaz. Hesabını vermeyip kaçacaksın, yargıyı baskı altına alacaksın sonra ben Cumhurbaşkanı adayıyım diyeceksin. Senin bakanının koluna 700 bin dolarlık saati darbeciler mi taktı? Bakanların çocuklarının evine kasaları, kasaların içine milyon dolarları darbeciler mi koydu. Bu insanlara en büyük hakarettir.

Balık baştan kokar. Tepedeki adam böyleyse aşağıdakiler nasıl olur? Devlette sistem artık işlemiyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code