Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın yemin törenine neden gitmiyor?

by admin | Perşembe, Ağu 28, 2014 | 1118 views

KILICDAROGLU-GENIS
CHP Genel Başkanı bir basın toplantısı yaparak Erdoğan’ı köşke çıkmak için yapacağı yemin törenine neden katılmayacağını açıkladı. Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kendisene açtığı davalara boyun eğmeyeceğini söyledi, ‘İsviçre hesapları’ iddalarını gündeme getirdi. CHP lideri, Erdoğan’ın yemin törenine katılmama gerekçesini de açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.


Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı yemin töreniyle ilgili,  “Yemin edecek bugün beyefendi. Anayasayı açıkça çiğneyen bir kişinin anayasaya sadakat yemini etmesi ne kadar doğru. Yalana yemin edecek ve ben buna tanıklık etmeyeceğim. Bir yalana tanıklık etmek yalanı meşrulaştırmak demektir” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan anayasayı bilerek ve isteyerek çiğnedi” diyen Kılıçdaroğlu, “Hırs ve beklentiler için hukuk yasası oluşturulmaz. Kurallar eşit uygulanır. Recep Tayyip Erdoğan bilerek ve isteyerek anayasayı çiğnedi. Tarafsız olmayacağını defalarca söyledi. Ben tarafsız değilim diyor. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra da hep Adalet ve Kalkınma Partisinin başkanı olarak davrandı. Bunlar devletin namus ve şerefine açık saldırıdır. Erdoğan diyor ki ‘kurallar bana işlemez’ Biz de diyoruz CHP olarak diyoruz ki kimse hukukun ve kanunların üzerinde değiliz” diye konuştu.

Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği iddialarıyla ilgili de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Alman istihbaratı Türkiye’yi dinliyor bunu nereden öğreniyoruz, özgür Alman medyasından öğreniyoruz. Kimse ağızını açıp bir tek bir söz bile söyleyemiyor. Acaba bu İsviçre bankaları nedeniyle mi söz edilemiyor” ifadesini kullandı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code