Kılıçdaroğlu grup toplantısında Erdoğan’ı yine eleştirdi ve “karın ağrısı” ifadesine cevap verdi

KILICDAROGLU-MECLISCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğl Beytepe sakini Tayyip Erdoğan’ile arasında cereyan eden karşılıklı atışmayı bugün de sürdüdü. CHP grup toplantısında yine Erdoğan’a yönelik sert sözler sarfeden KK özetle şunları ifade etti;

“Oturdun yemin ettin. Ben değil sen ettin. Sen cumhurun başısın örnek olmak zorundasın. Yaşam tarzı, insan sevginle, konuşmanla örnek olacaksın. Sen örnek oldun da biz sana saygısızlık mı yaptık. Tam tersine. Birinin sana ahlakı, namusu, şerefi hatırlatması lazım. Bu görevi biz yapmazsak kim yapacak? Gazeteciler korkudan yazamıyor. Vatandaş söyleyemiyor. Sen ettiğin yemine sadık kalmazsan vatandaş kanuna sadık kalmaz. Çünkü sen anayasayı çiğniyorsun. Ben kanuna uymam. Vatandaş niye uyuyor o zaman. Toplum yoz çürüme ile karşı karşıya. Türkiye’nin geldiği nokta budur”.

Kılıçdaroğlu ayrıca “Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren samimi dindarlara seslenmek isterim” diyerek şunları da ilave etti; “Benim söylediklerimin tamamı doğru. Devletin bilgisi dahilindedir. Siyasetin temeli ahlak ise, ahlaksızlık yapanlara ceza vereceksin”.


Erdoğan’ın kendisi hakkında “Aslında bu zatın asıl karın ağrısını ortaya dökerim ama bu konuları konuşmaktan hicap duyarım’ sözlerine cevaben de KK şunları söylediİ

Çok şükür karnımdan yana bir ağrım yok. Bir sorunum da yok benim. Onun karın ağrısına birazdan geleceğim. O kadar çok yalan söylüyor ki hayret edersiniz. ’SSK’yı batırdı diyor’ açık bulamazsın kardeşim. Senin müfettişlerin de rapor verdi yok öyle bir şey. Ben değil sen kul hakkı yersin biz Allah’tan korkarız. Sen benim rakibim olamazsın diyor. Allah korusun. Doğru ben senin rakibin olamam. Kimse senin eline su bile dökemez. Ama sen tıka basa yersin. ’Onun karın ağrısını biliyorum’ diyor ama açıklamadı. Biraz daha konuşursak belki açıklar. Ey diktatör bozuntusu benim karnım ağrımıyor. Benim yüreğim ağrıyor. Yüreğim. Ülkemin bir bölgesi Suriyelileşti. Yerle bir oldu. Yüz binlerce insan evini terk etti. Komşularımızla ilişkilerimiz bozuldu, sınırlarımız kevgire döndü. Hukukun yok edilmesi yüreğimi ağrıtıyor. Cepheleşmiş bir Türkiye’ye tanık olmak benim yüreğimi ağrıtıyor. Ben bu diktatör bozuntusunun yüreğinin olmadığını biliyorum. Yüreği işkembesine indiği için bunda yürek yok. Bir insanın yüreği işkembesine indiyse ondan bu memlekete fayda gelmez. 17- 25 Aralık’ta yediklerinin midesinde sorun yarattığını gayet net biliyorum. Doğru ben senin rakibin olamam. Çünkü sende işkembe bende yürek var. Şunu kabul edelim. Bir ülkenin cumhurbaşkanı böyle eleştirilmemeli. Ama hak ediyorsa eleştirmek zorundayım. Mazlumun hakkını, hukuku korumak için eleştirmek zorundayım.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code